Ağustos Ayında Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 6 LGBTİ+ Dizi ve Film

 Ağustos Ayında Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 6 LGBTİ+ Dizi ve Film
Digiqole ad

Ağustos ayı boyunca Netflix’ten izleyebileceğiniz birçok kuir dizi ve film bulunuyor. Dizi kısmında Trinkets ve Avatar’ın spin-off’u The Legend of Korra bulunuyor. Canınız korku filmi istiyorsa What Keeps You Alive isimli kanınızı donduracak bir film sizi koltuklarınıza çivileyebilir. Komedi kanadındaysa Almost Love ve Work It var. İşte karşınızda Ağustos ayı boyunca Netflix’ten izleyebileceğiniz en iyi 6 LGBTİ+ dizisi ve filmi: 

What Keeps You Alive – 1 Ağustos

Genellikle ilk yıl dönümleri, aşkınızı kutlayacağınız için önemli bir şekilde romantik olur. Fakat bu durum, filmin konu aldığı lezbiyen çift Jackie ve Jules için geçerli değil. Çift, yıl dönümleri için ormanda bir kulübeye kaçar. Jules, çok geçmeden Jackie’nin buraya gelmeleri için ısrar etmesinde dışarıdan bir şeylerden etkilenmiş olduğunu anlar. 

Almost Love – 2 Ağustos

Almost Love, 30’larında bir grup arkadaşın hayatını yönlendirmesini konu edinen bir komedi filmidi. Mike Doyle’un yönetmenlik koltuğuna ilk defa oturduğu film, beş yıllık bir ilişkiye sahip eşcinsel bir çiftin ilişkisini takip ediyor. Çift, Scott Evans ve Augustus Prew tarafından canlandırılıyor. Filmde aynı zamanda Patricia Clarkson, Zoe Chao, Kate Walsh ve Michelle Muteau gibi isimler yer alıyor.

Sam Jay: 3 In the Morning – 4 Ağustos

Sam Jay, Saturnay Night Live’ın tek lezbiyen siyahi yazarı olarak 2017 yılından beri ekranlarda. Bu bir saatlik Netflix özel bölümüyle, kuir komedyenler olmadan dünyanın nasıl bir yer olacağını görüyoruz.

Work It – 7 Ağustos

Work It’te Sabrina Carpenter’in Quinn Ackerman isimli bir lise öğrencisini canlandırdığını görüyoruz. Rüyalarındaki üniversiteye girebilmesi bir dans yarışmasında göstereceği performansa bağlı olan Quinn Ackerman, bu yarışmada okuldaki en iyi dans grubuyla boy ölçüşmek üzere bir grup dansçıyı bir araya getirir. Yapması gereken tek şey dans etmeyi öğrenmek olur. Bu süreçte muhteşem dans ve müzik sahnelerine şahit oluyor ve günümüz şarkılarına yapılan atıfları görüyoruz. 

The Legend of Korra – 14 Ağustos

Bu yılın başlarında Netflix, serinin önceki bölümlerini arşivine ekledi ve kullanıcılara sundu. Hazır 61 bölümlük maceranın sonlarına yaklaşırken, devam bölümlerini eklemeye karar verildi. Buna rağmen The Legend of Korra tam olarak ‘devam niteliğinde’ sayılmıyor. Çünkü kafası karışık genç bir kadının tecrübeleri konu ediniyor. Ayrıca Nickelodeon, 1. ve 4. sezonları yayınlanacak olan bu seride, iki kadın arasında serinin başından sonuna kadar bir bağlantı olduğunu doğruladı. 

Trinkets – 25 Ağustos

Liseli üç genç kızın hikayesini anlatan Trinkets, Kirsten “Kiwi” Smith imzalı romandan uyarlandı. Birbirinden farklı üç karakter olan Elodie, Moe ve Tabitha’nın yolu, öğrenim gördükleri lisede katıldıkları bir buluşmada kesişir ve aralarında beklenmedik bir bağ kurulur. Üç karakter aile, okul ve hayatla olan tüm sorunlarını birlikte çözerler. 10 bölümden oluşan dizinin başlıca rollerini Brianna Hildebrand, Kiana Madeira, Quintessa Swindell, Larry Sullivan, Brandon Butler, Odiseas Georgiadis, Henry Zaga, October Moore ve Larisa Oleynik paylaşıyor.  

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

52 Paylaşımlar
Paylaş52
Tweetle
Paylaş
Pin