Ailenizi Onur Yürüyüşüne Getirmeniz İçin ‘7’ Neden

 Ailenizi Onur Yürüyüşüne Getirmeniz İçin ‘7’ Neden
Digiqole ad

Bu birleştirici bir deneyim.

Düşününce ilk başta, ebeveynler ve onur yürüyüşü birleştirilmemesi gereken iki kavram olarak görünebilir. Yani şöyle bağıra çağıra yürürken, bakıştığın tatlı çocukla rahat konuşamaz, tanışamazsın mesela. 

Ancak bütün bu tuhaf anları bir tarafa bıraktığınızda, onur yürüyüşü, aile ile paylaşmak için mükemmel bir olay olabilir.

İşte bunun 7 nedeni:

1. Onları eşcinsel toplulukla tanıştırmak.

1

Ebeveynler hayatınızda neler olup bittiğini öğrenmeyi severler. Sürekli güncelleme yapmanızı, düzenli olarak telefonla aramanızı ve hayatınıza dahil olmayı isterler. Onur, onlarla kaliteli zaman geçirmek ve onların LGBT kültürünü daha yakından tanıyabilmeleri adına güzel bir yer.

2. Kutlama yapmak ve farklı nesilleri bir araya getirmek.

2

Onur, tarihle alakalı. Biz olduk olası yapılan bir kutlama. Kendini gösterme ve bunu kutlama zamanı. Ebeveynler ve farlı kuşaklardan diğer insanlar, günümüz gençlerine, henüz sahip olmadıkları önemli bakış açılarını fark etmeleri için yardımcı olacaktır.

3. Bir gelenek başlatmak.

3

Ailenizi bir kere yürüyüşe getirmeniz, hemen yıllık bir geleneğe dönüşecektir ve ailenizle, pozitiflik, kabul görme ve sevgi dolu bir günde bir araya gelmekten daha güzel ne olabilir?

4. Onur Yürüyüşünü bir aile aktivitesi haline getirmek.

4

Onur için hazırlanmak, ailenin bir araya gelebilmesi için başka bir olanak. Ailenizle gökkuşağı kıyafetleri almak için alışverişe gidebilir ya da festival müdavimi arkadaşlarınızla paylaşmanız için renkli boncuklar alabilirsiniz. Aileyle alışverişe gitmekten güzel şey mi var?

5. Birlikte bir hafta sonu geçirmek.

5

Sabah geçit töreni. Sonrasında öğle yemeyi. Sonra tekrar festivale dönüp çeşitli, ilgi çekici stantlara bakmak. Mükemmel bir gün.

6. Onları LGBT kültürü hakkında bilgilendirmek.

6

Onur yürüyüşü sadece eşcinsel topluluğunu bir bütün olarak kutlamaz, onur yürüyüşü aynı zamanda topluluğun bireysel yönlerini kutlamak için de vardır. Ailenizi varlığından bile haberdar olmadıkları LGBT kültürünün farklı parçalarıyla tanıştırabilirsiniz.

7. Çünkü ne kadar kalabalık olursa o kadar iyi olur!

7

Birbirimizi kabul etmeyi ve olduğumuz kişiden onur duymayı kutlamak için ne kadar çok insan bir araya gelirse o kadar iyi olur!

Öneriler

1 Comment

    Avatar
  • Türkiye de değil tabi 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin