Onur Yürüyüşü Mersin’de İşte Böyle Kutlanır!

 Onur Yürüyüşü Mersin’de İşte Böyle Kutlanır!
Digiqole ad

3. Mersin Onur Yürüyüşü muhteşem kareler ile sona erdi.

‘Her birimiz en az bir kimliğimizden kaynaklı ayrımcılığa maruz kalıyoruz. Bizler büyük resmin küçük mozaik parçalarıyız. Ve birlikte mücadele ederek kazanabiliriz. Bunun farkındayız ve bu yüzden 11 Haziran’da Mersin’de yürüyoruz. Ya hep beraber; ya hiç birimiz!’

Bu çağrısıyla tüm LGBT’leri ve destekleyen herkesi Mersin’e davet eden 3. Mersin Onur Yürüyüşü, dün arkasında mükemmel fotoğraflar bırakarak tarihteki yerini aldı!

5-11 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 3. Mersin Onur Haftası bir çok zengin içerikli sunumlar ve atölyelerin yanı sıra, “Homofobi, Bifobi, Transfobi Karşıtı Futbol Maçı” gibi ilginç etkinlikleri de içerisinde barındırıyordu. Etkinlik haftasının son günü ise, tabi ki onur yürüyüşü ile dün tamamlandı.

Saat 18.00’de Mersin Cumhuriyet Meydanı karşısındaki Atatürk Parkında başlayan yürüyüş, akabinde kiralanan bir teknede akdenizin mavi suları eşliğinde güzel bir de partiyle sona erdi.

Yürüyüş gerçekleşmeden önce, özellikle sosyal medya aracılığı ile çeşitli gruplar tarafından tehdit edilmiş, artan şiddet yanlısı sözlerin ardından bir çok dernek, kolektif ve kurumun imzasını barındıran ortak bir yazıyla Mersin Onur Yürüyüşüne destek bildirisi yayınlanmıştı.

Tehditler insanları yıldırmamış olacak ki yüzlerce insan yürüyüşte buluştu. Gerici bir grubun saldırısı ile bölünmek istenen yürüyüş kısa süre içerisinde saldırganların göz altına alınması ile tekrar tüm coşkusuna geri döndü ve ardından da bu güzel kareleri bıraktı.

Sizinle gurur duyuyoruz Mersin. 

Fotoğraflar: Zeynep Yıldırım ve Begüm K.

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

179 Paylaşımlar
Paylaş179
Tweetle
Paylaş
Pin