fbpx   .  

AK Parti Seçim Kampanyasında LGBT Hakları

Bütün partilerin seçim kampanyaları hızla sürerken İstanbul’da bir LGBT bireyinin Ak Parti seçim standından aldığı broşürde LGBT’lerle ilgili oldukça ilginç bilgilere yer vriliyordu. Aşağıda fotoğrafını görebileceğimiz broşürde yazılı olanlar ise tam olarak şöyle:

11270241_1401030416892347_4131299426720362969_o“AK Partili olmayan, muhafazakar olmayan insanlar yaşam tarzına müdahale edildiğini düşünüyor. Sizden farklı insanların yaşam tarzlarına müdahale ettiğinizi düşünüyor musunuz?

Ak Parti 13 senedir iktidar. Kendisini iktidara taşıyan muhafazakar kitlenin sorunlarını ise parti kapatma tehlikesi dahi atlatarak yalnızca son 4 senede çözebildi.

 

Türkiye Ramazan ayının ortasında İstiklal Caddesi’nde Gay Pride yapılabilen bir ülke. Muhafazakar insanların daha görünür olması kimsenin hayat tarzına müdahale edildiği anlamı taşımıyor.

Evet artık daha fazla başörtülü insan, daha rahat ibadet eden insanlar görünür oldu çünkü eskiden bunlar baskı altındaydı.

 

Ak Parti’nin kimsenin yaşam tarzına müdahale etme gibi bir niyeti asla olmadı, asla da olmayacak. 13 yıllık süreçte yalnızca mağdur kesimlerin eşitliği için mücadele edildi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.