Ali Mushtaq Mr. Leather Yarışmasını Kazanan İlk Müslüman Erkek Oldu

 Ali Mushtaq Mr. Leather Yarışmasını Kazanan İlk Müslüman Erkek Oldu
Digiqole ad

27 yaşındaki Ali Mushtaq, Pakistanlı göçmenlerin oğlu. Ailesine gay olduğunu açıkladığında, ilk önce tedbirli davranıyorlardı, ama kısa zaman içinde durumu kabul ettiler, şimdi de yaşam biçimini tamamen destekliyorlar.

California’daki dedesi ile yaşayan ve UC-San Francisco’da bir sosyoloji doktorası yapan Mushtaq, tipik bir birinci nesil Amerikalı gibi görünüyor.

Fakat aynı zamanda Uluslararası Bay Deri yarışmasını kazanan ilk Pakistanlı-Amerikalı erkek.

Uluslararası Mr. Leather’da Müslüman erkekler daha önce yarışmada yarışmıştı ancak Mushtaq’ın galibiyeti Müslüman erkekler için bir ilk oldu. Bu kazanım, deri fetiş toplumundaki gay Müslüman erkekler arasında temsil için önem kazandı.

Geçtiğimiz ay yarışmayı kazanmasından bu yana Mushtaq; Los Angeles Times ve New York Times’ta boy gösterdi.

Mr. Leather sosyal medya koordinatörü olan Issa Arden; gay alt kültürünün ırksal, etnik ve dini azınlıklara olan ilgisini genişletebileceği için Mushtaq’ın kazanmasından dolayı oldukça heyecanlı olduğunu belirtti.

Mushtaq ilk önce San Francisco’ya taşındıktan sonra Folsom Caddesi’nde deri festivaline katılarak deri ile ilgilenmeye başladı. Kısa süre sonra, San Francisco Körfezi Bölgesi’ndeki eşcinsel bir batı dans organizasyonu olan Sundance’e dahil oldu.

Mr. Leather yarışmasını kazanmasının ardından Ali Mustaq şunları dile getirdi;

“Bir şeylerin ilki olmak çok zor. Önümde takip edeceğim hiç bir örnek yoktu. Bunu yapmak istememin en büyük nedeni de, benim sahip olmadığım ‘örnek kişi’ye başkalarının sahip olabilmesi.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin