Dünya Haberler

Almanya LGBT’ye Karşı Toleranslı Fakat Müslümanlara Karşı Değil

GMag
Yazar: GMag

Playboy’un yayınladığı ve 1,000 kişinin yer aldığı bir ankete göre, Almanların %70’i çocuğunun eşcinsel olmasını problem etmiyor.

Aynı çalışmada yer alan diğer ilginç bulgular, cinsiyet değişim ameliyatları sigorta kapsamına alınmalı düşüncesi, ve sosyal medyadaki nü fotoğraflar konusundaki rahatlık. 

Fakat müslümanlara karşı benzer bir kabullenici tutum söz konusu değil. Mafo.de araştırma enstitüsünün yaptığı çalışmaya göre, %55.7’lik bir kesim evinin yakınında cami istemediğini belirtiyor.

%70’ten fazlası ile kamusal kurumlarda türban ile çalışmanın yasaklanması gerektiğini düşünüyor.

Hıristiyan, Yahudi ve Budistlere karşı ise bu oranlar %16-25 arasında gidip geliyor.

Son yıllarda müslümanlara karşı büyük bir tepki oluşmuş olsa da Almanya en LGBT canlısı Avrupa ülkelerinden biri. 2013 yılında, ilk defa bir Avrupa ülkesi ebeveynlere doğan çocuklarının cinsiyet kısmını boş bırakma hakkı tanıdı. 

Bu hafta, Alman hükümeti resmi formlarda kullanılmak üzere üçüncü bir cinsiyet opsiyonunu onayladı. 

Geçtiğimiz yıl, evlilik eşitiliği kanunu gündeme geldiğinde eşcinsel evlilik meclisin çoğunluğu tarafından desteklenmişti.

Başta evlilik eşitliğine karşı olan Şansölye Merkel, 8 çocuk büyüten lezbiyen bir çiftle tanıştıktan sonra fikrinin değiştirdiğini belirtmişti. 

ILGA Avrupa Yöneticisi Evelyne Paradis: “Yıllar süren bekleyişten sonra artık Almanya’nın renkli aileleri kanun karşısında da eşit olacak.”

“Bu tarihi bir an ve göreceğimiz daha güzel günlerin habercisi.”

Yorum Yaz

64 Paylaşımlar
+1
Paylaş64
Tweetle
Paylaş
Pin