‘Queen’ Albümündeki Homofobik Sözler, Nicki Minaj’ın Başını Yaktı!

 ‘Queen’ Albümündeki Homofobik Sözler, Nicki Minaj’ın Başını Yaktı!
Digiqole ad

Nicki Minaj, son çıkardığı Queen albümündeki homofobik ve saldırgan sözler nedeniyle hayranlarının eleştirilerine maruz kalıyor.

Reddettiği erkeklerden bahseden ve Drake, 50 Cent, DJ Khaled ve Young Thug gibi isimlere alçaltıcı ifadeler kullandığı “Barbie Dreams” adlı şarkının sözleri şöyle:

“Young Thug ile sikişirdik / Bu konuya girmeyeceğim / Bir gün soyunma odamda yakaladım / Elbiselerimi çalıyordu / Bu zenciye dudak testleri de verirdim”

Eminem ve Labrinth’in yer aldığı “Majesty”de geçen sözler ise:

“Şimdi kim Nicki’yi istiyor / Hipi gibi içerim hepsini / ‘Yippie’ diye diye / Griffey gibi koşarken / Karı gibi dönerler / şimdi götünüzü kollayın”

Özellikle karı gibi ifadesi büyük tepki topladı. 

“Hayranları Nicki’yi savunmak için canla başla çalışacaklar. Ben de eskiden öyleydim bilirim. Fakat, bir yerlerde gay bir çocuk bu müziği dinliyor ve eminim ‘ibne’ veya ‘karı’ kelimelerini duymak günlük hayatında maruz kalabileceği zorbalıkları idolünden görmesine sebep oluyor.

Bu Minaj’ın ilk seferi değil. 2008 yılında yayınladığı “Dead Wrong” şarkısında da ‘ibne’ kelimesini kullanmıştı.

“Önce seni severler / sonra dönerler / evet, ibne gibi dönerler”

Hayranları ise “Bu kadar alıngan olmayı bırakın” alt metinli tweetler ile yıldızı koruma moduna geçmiş durumda.

Can alıcı yorumlardan biri ise şu şekilde: “En azından şu konuda anlaşabiliriz, Barbie Dreams’teki sözler homofobik olmasa bile Young Thug ve Lil Uzi Vert için kullandığı ifadeler saygısızca ve yobazca.”

Minaj henüz eleştirileri yanıtlamadı.

Öneriler

1 Comment

    Avatar
  • Quinnimi sinirlendirmisler ,açıkça söylemek gerekirse (daha çok kabaca ve ahlaksız dille) lil uzi vert gay bir arkadaşımız çoğu kişi bilir ve elbiseli fotoları var .Nicki’nin bu söylemlerini çok ciddiye almamak gerek sinirle söylenmiş şeyler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

54 Paylaşımlar
Paylaş54
Tweetle
Paylaş
Pin