Galeri Sanat

Courtney Charles’in ‘Ken’ Serisi Stereotipleşmiş Gay İmajını Yıkmaya Geliyor

GMag
Yazar: GMag

Sosyal medya platformlarında yaşanan süslü hayatlar hem takipçiler, hem de fotoğrafçılar için zor bir hal almaya başlamış olabilir. Courtney Charles bu duruma farklı bir perspektiften yaklaşıyor.

Ken serisi, gerçek olamayacak seviyedeki erkek güzellik standartlarını ele alıyor. Oyuncak bebek Ken karakterine göndermede bulunan seride, modellere oyuncak bebeğe benzetilmek üzere makyaj yapıldı ve görsel düzenleme programları yardımı ile meme uçları silindi.

“Ken serisi ile, umuyorum ki, tek bir tip ideal erkek olmadığını göstermeyi hedefliyorum. Kim olursan ol, mükemmel olabilirsin.”

Seride Ken bebeğin türlü türlü, gerçek hayattaki gibi, versiyonları bulunuyor. Bu versiyonlar arasında oyuncak olarak göremeyeceğimiz Kulüp Çocuğu Ken, Deri Ken ve Gay Porno Yıldızı Ken gibileri de var.

“Ken temasını seçmekteki asıl sebep stereotipleri yıkmaktı. Siyah bir astronot, asyalı bir kovboy vs… Bazıları ise, sadece o modelin kimliği öyle olduğu için. Hintli bir çocuk için, Bollywood Ken oyuncağı harika olmaz mıydı?”

Seri, 15-21 Ağustos arasında Adam Peck Galerisi’nde sergilenecek.

Yorum Yaz

36 Paylaşımlar
+1
Paylaş36
Tweetle
Paylaş
Pin