Amerika’nın En Büyük Yürüyüşü, ‘New York Onur Yürüyüşü’ Gerçekleşti

 Amerika’nın En Büyük Yürüyüşü, ‘New York Onur Yürüyüşü’ Gerçekleşti
Digiqole ad

Binlerce New York’lu şehrin Onur etkinliği için yürüdü.

Her yıl düzenlenen Onur yürüyüşü geleneği 1970 yılında başlamıştı. O günden bugüne, yürüyüş Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük yürüyüşlerinden biri haline geldi ve her geçen yıl katılım sayısı arttı.

Bu yılki etkinlik Lambda Legal’den ve OutRight International örgütlerinden LGBT aktivistleri tarafından Grand Marshalllandı. Etkinliğin önde gelen diğer isimleri arasında tenisçi Billie JEan King ve Tyler Ford da bulunuyor.

Teması ‘Farklı bir şekilde farklı’ olan bu senenin yürüyüşü hakkında organizatörleri, “LGBT toplumunun derinliğini, birleşmişliği fakat aynı zamanda bireyci oluşunu da vurguluyor” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıllarda yürüyüş 5. Cadde’de başlamış ve şehrin gay merkezi sayılabilecek Christopher Street’te son bulmuştu, fakat bu yıl ki yürüyüş farklı bir rota izlendi.


Yeni rota, 7. Cadde’de başlayıp AIDS anıtı, Stonewall Inn, Christopher Street durak noktalarından sonra 5. Cadde’de bitecek şekilde tasarlandı.

Ayrıca yürüyüşün özel bir konuğu da vardı: Lady Gaga! Gaga, New York Onur Yürüyüşüne katıldı ve sosyal medya hesabından şu sözlerle eşitliği kutladı:

”LGBT topluluğunu anlatabileceğimden çok daha fazla seviyorum. Bu sebeple, anlatmak yerine şarkı söyleyeceğim. Sonsuza kadar. New York sözü.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin