Amsterdam Hayvanat Bahçesi Onur’u, Hayvanlar Alemindeki Eşcinsellik Turu İle Kutluyor!

 Amsterdam Hayvanat Bahçesi Onur’u, Hayvanlar Alemindeki Eşcinsellik Turu İle Kutluyor!
Digiqole ad

Hollanda’daki bir hayvanat bahçesi, bu yıl Amsterdam Onur Etkinlikleri’ni kutlamak için eğitici ve eğlenceli bir yol buldu.

Artis Hayvanat Bahçesi, 28-29 Temmuz ve 4-5 Ağustos’ta Onur hafta sonu için, “hayvanlar aleminde eşcinselliğe” odaklanan, 1 saatlik özel bir rehberli tur hazırladı. 

Pazar günü özel rehberli bir tur yapan Vice muhabirine göre; ziyaretçiler Japon makakları, flamingolar, penguenler ve hatta yumurtadan çıkmış akbabalar gibi türlerdeki homoseksüel davranışları gözlemleyebiliyorlar.

Girişim sosyal medyadan da olumlu yanıtlar aldı. 

Bilet fiyatları ise 15 €.

Hayvanat bahçesindeki biyolog Charlotte Vermeulen, bir basın açıklamasında şunları söyledi;

“Doğa, cinsellik ve cinsiyette çoğu insanın düşündüğünden çok daha çeşitlidir. Hayvanat bahçesinde yapılan bu turlar; ne erkek ne de dişi olan, cinsiyeti değiştiren, cinsiyeti genetik materyaline bağlı olmayan hayvanlar ve hayvanlar alemindeki eşcinsel davranışlar ile ilgilidir. Eşcinsel hayvanlar üremediğinden, bu davranış evrimsel bir paradoks gibi görünebilir. Ancak, hem erkekler hem de dişiler arasında eşcinsel davranışların gözlemlendiği 1.500 tür kuş ve memeli var. Hayvanlar arasındaki eşcinsel ve lezbiyen davranışlar hata değildir. Birçok hayvan türünde; doğadaki normal, türlere özgü davranışlarının bir parçasıdır.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

14 Paylaşımlar
Paylaş14
Tweetle
Paylaş
Pin