fbpx   .  

LoveLoud Müzik Festivali LGBT Hayır Kurumları İçin 1 Milyon Dolar Topladı!

“Yanınızda duracağım. Mücadelenize ortak olacağım.”

Bunlar, Dan Reynolds’un geçtiğimiz Cumartesi Utah’ta LoveLoud kapsamında gerçekleşen konserindeki ifadeleri.

Imagine Dragons’un yıldızı 2017 yılında LoveLoud’u başlatmıştı. Diyalogu, kabul etmeyi, anlamayı ve sevmeyi amaçlayan festival, Mormon kilisesinin LGBT gençliğine tutumunu konu alan ve yönetmenliğini Don Argott’un yaptığı “Believer” filminin de çekirdek bir öğesi olmuştu.

 

Bu yıl, Reynolds kendine üç hedef belirledi: “Kültürü değiştirmek, duvarları yıkmak ve LGBT bireyler için çalışan hayır kurumlarına yardım amaçlı 1 milyon dolar toplamak.”

“LGBT gençliği için yeterince rahat bir ortam yok. İstatistikler her şeyi ortaya koyuyor. Önümüzde uzun bir yol var.”

The Trevor Project’in CEO’su Amit Paley, gençler arasında ikinci en yüksek ölüm sebebi olan intihara dikkat çekiyor.

“Bu bir sağlık krizi. Utah’a has bir problem değil, tüm ülke için söylüyorum. LoveLoud LGBT gençliğine açık bir ‘yalnız değilsiniz’ mesajı veriyor.”

“AT&T gibi bir devin de etkinliğin bir parçası olması harika bir şey. Ulaşabildiğimiz kadar çevreye ulaşmak için elimizden gelen her şeyi yaptık.”

AT&T, Twitter’da, #LoveLoud etiketi ile atılan her tweet için 1 dolar bağışlayacağını belirtmiş, tweet sayısı kısa bir süre içinde 50,000’i aşmıştı. 

AT&T reklam ve yaratıcı hizmetler başkan vekili Valerie Vargas, NewNowNext’e yaptığı açıklamada,”AT&T uzun süredir LGBT topluluğuna olan desteğini gösteriyor. Çalışanlarımızı farklı toplumların temsilleri olarak görüyoruz ve politikamızı bu felsefeye göre şekillendiriyoruz.”

Sunuculuğunu Cameron Esposito’nun yaptığı etkinlikte göze çarpan diğer isimlerin arasında Dragons, Zedd, Mike Linkin Park’tan Shinoda, Neon Tree’den Tyler Glenn, Grace Vanderwaal ve Jussie Smollett’in yanı sıra daha bir çok isim var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.