Anti-LGBT Hristiyan Çiftin Evlatlık Başvuruları Reddedildi!

 Anti-LGBT Hristiyan Çiftin Evlatlık Başvuruları Reddedildi!
Digiqole ad

Alberta Kanadalı bir çiftin, anti-LGBT görüşleri yüzünden evlatlık alma başvuruları reddedildi.

Hristiyan çift evlatlık yasalarının kendilerine karşı dini görüşleri yüzünden ayrımcılık yaptığını iddia etti.

Çift, ilk testi geçtiklerini fakat ikinci mülakatlarda cinsellikle ilgili sorular yüzünden reddedildiklerini söyledi.

Çift evlilik eşitliğini yasal bir gerçeklik olarak kabul etse de eşcinselliği yanlış buluyor.

Justice Center for Constitutional Freedoms, çift adına temyiz başvurusu yaptı.

Çift, evlatlık alma ajansı çifte cinsellik hakkındaki görüşlerinin evlatlık alma süreciyle uyumlu olmadığını söylemesini yanlış buluyor ve cinsellik hakkındaki görüşlerinin çocuk yetiştirme ehliyetleriyle bir alakası olmadığını düşünüyor. Cinselliğin bir insanın yetişkin olup evlendikten sonra öğrenmesi gereken bir şey olduğunu savunuyorlar.

Çocuk Servisleri Başkanı Danielle Larivee’nin sözcüsü Aaron Manton, evlatlık alma sürecine destek vererek her çocuğun güvenli, sağlıklı ve sevgi dolu bir ortamda yetişmesi gerektiğini söyledi. Manton, “Evlatlık alma süreci hem ebeveynlere hem de çocuklara en iyi sonuçları vermek için uğraşıyor. Bu yüzden süreç çok uzun ve çetin,” dedi.

Justice Center for Constitutional Freedoms’a göre evlatlık ajansı ebeveynlerden kendileri için önemli olan dini inançlarını terk etmelerini istediğini söyledi. Organizasyonun başkanı John Carpay, “Bir çiftin evlat edinip edemeyeceğine dini inançları üzerinden karar vermek yanlıştır ve kişilerin yasalarca korunan vicdan özgürlüklerine bir tecavüzdür,” dedi.

Kanada, Batı’nın LGBT hakları konusunda en gelişmiş ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor. Toronto, Montreal ve Vancouver gibi şehirler LGBT bireyler için yaşanacak en iyi şehirler arasında.

Kanada milli olarak evlilik eşitliğini kabul eden ilk devletlerden biriydi. 2005 yılında bütün eyaletler evlilik eşitliğine onay verdiler.

Başbakan Justin Trudeau’nun LGBT hakları konusundaki görüşleri herkes tarafından biliniyor. Trudeau bu sene ailesiyle birlikte ikinci kez Onur Yürüyüşü’ne katıldı ve “Homofobi, transfobi ve bifobiyi kabul edemeyiz. Kanada çok yol aldı ama hala yapacak çok işimiz var,” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin