Sosyal Medyada Açılan Snapchat Yıldızı Tutuklandı!

 Sosyal Medyada Açılan Snapchat Yıldızı Tutuklandı!
Digiqole ad

Sosyal medyada açılan Nijeryalı Snapchat yıldızı tutuklandı!

Cinsiyetsiz bir güzellik uzmanı ve sosyal medya fenomenlerinden olan ve kendisine erkek Barbie diyen Nijeryalı Bobrisky, geçen hafta tutuklandı.

Çoğu yerel haber kanalı ve blog bunun sebebinin Bobrisky’ın sosyal medyada açıldığı için tutuklandığının haberini yaptı.  

Nijeryalı avukat Festus Keyamı, “Eğer böyle bir şeyin toplum ahlakına zarar verdiğini düşünürsek bile, burada yasalar ağır basmaktadır ve yasalara göre eşcinsel cinsel ilişki cezalandırılabilir. Bir kişi eşcinsel olduğunu söyleyebilir, cezalandırılması için hemcinsiyle cinsel ilişkiye girdiği sırada yakalanması gerekir,” dedi. 

Polis olay hakkında bir şey söylemezken, salıverilen Bobrisky rakip girişimci Toyin Lawani ile yaşadığı bir kavgadan sonra Lawani’nin kendisini tutuklattırdığını söyledi. Lawani konu hakkında bir açıklama yapmadı.

True Africa yayını daha önce Bobrisky’ın açılmadığını fakat lüks hayat tarzını finanse eden evli arkadaşını sık sık ön planda tuttuğunu yazdı. Bobrisky’nin ayrıca cilt beyazlatıcı bir cilt bakım ürünleri serisi var.

Nijerya, eşcinsel ilişkilerin yasadışı olduğu 72 ülkeden biri. Çoğunluğu Hristiyan olan güneyde bu, 14 yıl hapis cezası ile cezalandırılırken, şeriat ile yönetilen kuzey bölgelerde ceza recmedilmeye kadar çıkabiliyor.

2011 yılında çıkan Eşcinsel Evlilikten Korunma Yasası eşcinsel evlilikleri ve LGBT organizasyonlarına katılmayı yasaklıyor.

Nisan ayında Zaria’da bir eşcinsel düğün törenine katılan 50 kişinin tutuklandığı biliniyor. Polis, Lagos’ta bir otele düzenlediğini baskında 42 erkeği eşcinsellikle suçlayarak tutukladı. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin