Nyle DiMarco: ‘Pek Çok LGBT Birey Beni Kimliğim İçin Eleştiriyor’

 Nyle DiMarco: ‘Pek Çok LGBT Birey Beni Kimliğim İçin Eleştiriyor’
Digiqole ad

Nyle DiMarco America’s Next Top Model’ı 2015’te kazandıktan sonra akışkan cinsiyetli olduğunu açıkladı, fakat 28 yaşındaki DiMarco, LGBT topluluğuna içtenlikle karşılanmadığını söyledi. Model, Attitude Dergisi tarafından Yılın Erkeği ödülüne layık görüldü ve kuir topluluğu içindeki ayrımcılığa ilişkin yayına konuştu.

Model, “Birçok LGBT birey, beni kimliğim yüzünden eleştirdi ve bence konu o değil.” dedi ve ekledi, “Neden daha büyük bir amaç için birlikte çalışmıyoruz? Asıl önemli olan LGBT topluluğu için uzun vadeli hedefimiz nedir?”. DiMarco, amacın “baskı ve stigmayı sonlandırma” olması gerektiğini hissettiğini belirtti ve “Stigmayı bitirdiğimizde bence çok daha iyi bir yerde olacağız.” dedi.

Dancing With The Stars’ın galibi, işitme engelliler topluluğunun herkesin kabul görmüş ve dahil edilmiş hissettirilmesi konusunda daha iyi bir iş çıkardığını söyledi.

“Her zaman, dünyanın işitme engelliler topluluğuna harika bir örnek olarak bakmasını diliyorum derim çünkü farklılıklarını kabul ediyorlar, çünkü biz kendimizi aşağı çekmek için çok küçük bir topluluğuz.”diye açıkladı. “Savaşmak için daha büyük meselelerimiz var.”

DiMarco, Attitude’un Yılın Erkeği seçilmesinin onuruna derginin Kasım sayısının kapak modeli oldu ve boynundaki dev piton haricinde hiçbir şey giymeyerek tamamen çıplak poz verdi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

47 Paylaşımlar
Paylaş47
Tweetle
Paylaş
Pin