İzleyin: Apple’ın ‘Little America’sı Eşcinsel Müslümanlara Işık Tutuyor

 İzleyin: Apple’ın ‘Little America’sı Eşcinsel Müslümanlara Işık Tutuyor
Digiqole ad

Apple Tv Plus’ın antoloji dizisi Little America’nın “The Son” isimli bölümünün açılış sahnesinde Rafiq (Haaz Sleiman)’ı ailesiyle birlikte Suriye’deki evinde samimi bir halde görüyoruz.

Lezzetli yemeklerle donatılmış masada Rafiq’in abisi nişanlanacağını açıklayarak ortamın sıcaklığını arttırıyor.

Sıcaklık, Rafiq’in babasının oğlunu dışarıda bir erkekle öpüşürken görmesiyle keskin bir acıya dönüşüyor. Müslüman baba, oğlunun kolunu kısa bir süreliğine yaktıktan sonra daha bu birkaç saniyelik acıya dayanamayan oğluna, cehennemin ebedi ateşine nasıl dayanabileceğini soruyor.

“The Son” eşcinsel olması sebebiyle Suriye’den infaz edilmekten kaçan, ilk başta Ürdün’e giden ve en sonunda Boise Idaho’da bir sığınak bulan Shadi İsmail isimli erkeğin yaşanmış gerçek hikayesine dayanıyor.

Shadi İsmail’in macerası Stephen Dunn ile Amrou Al-Kadhi tarafından 30 dakikalık bir bölüm olarak uyarlandı.

Closet Monster filmiyle tanınan Kanada doğumlu yazar Dunn, İsmail’in hikayesinin farklı kıtadaki bir Müslüman aileden gelmiş olabileceğini, ancak aynı zamanda çok kişisel olduğunu söyledi. “The Son”un yönetmenliğini de üstlenen Dunn, The Advocate’e,

“Gençken ben de evimden atıldım. Diğer birçok kuir birey gibi hayatlarımız bir ev ve aile hissini tekrar canlandırabilmek ve inşa edebilmek üzerine kuruludur.” Dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

31 Paylaşımlar
Paylaş31
Tweetle
Paylaş
Pin