Araştırma: Eşcinsel Erkeklerin Dörtte Üçü Feminen Erkekleri Sevmiyor!

 Araştırma: Eşcinsel Erkeklerin Dörtte Üçü Feminen Erkekleri Sevmiyor!
Digiqole ad

Attitude dergisinin Maskülenlik Anketi’ne göre 50000 katılımcının %71’i feminen davranışları olan erkeklerden hoşlanmadıklarını belirttiler.

Derginin yaptığı anketin diğer sorusu da, “Daha önce feminen erkeklerin eşcinsel erkekleri kötü gösterdiğini hiç düşündünüz mü?” idi. Katılımcıların %41’i buna evet cevabını verdi.

Yazı İşleri Müdürü Matt Cain, anketin can sıkıcı sonuçlar ortaya çıkardığını söyledi.

“Buluşma uygulamalarında yaşadıklarımızı kanıtlar bir nitelikte. Çoğumuzun ilişkisinin de maskülenliğimizle alakalı olduğunu gösteriyor. Fakat nasıl görünmemiz ya da davranmamız gerektiğiyle alakalı beklentilerin kendimizi üzmesine izin verelim?” dedi.

Eşcinsel erkekler ve “straight acting” sorunu

Bu veriler son yıllarda yapılan diğer araştırmaları da destekliyor. Geçen sene Birleşik Krallık ve Kaliforniya’da yaşayan 280 eşcinsel erkek arasında yapılan bir araştırmada katılımcılardan “straight acting” (yani dışarıdan heteroseksüel gibi gözüken) olanların feminen erkeklerin eşcinsel erkekleri kötü gösterdiklerini söylediler. 

Hiç homofobik şiddete maruz kalmadıklarını söyleyen katılımcıların %56’sı, homofobik şiddete maruz kalanların ise %26’sı kendilerini straight-acting olarak tanımlıyorlar.

Kendilerini straight-acting olarak tanımlayan erkeklerin %37’si feminen erkeklerin eşcinsel erkekleri kötü gösterdiklerini düşünüyorlar. Katılımcıların %35’si LGBT topluluğundan çok heteroseksüellerle kendilerini özdeşleştiriyorlar.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin