fbpx   .  

Araştırma: Lezbiyenler, Heteroseksüel Kadınlara Oranla Daha Sık Orgazm Yaşıyor

Yapılan araştırmalara göre, kadınların lezbiyen ilişkilerde orgazm yaşama ihtimali erkekler ile girdikleri cinsel ilişkilere oranla daha yüksek.

Social Psychological and Personality Science dergisinde yayımlanan araştırma, kadınların orgazm yaşama oranları ve bu oranların cinsel yönelimlere göre ne kadar fark gösterdiğini inceledi. Araştırma, kadınlar arasında gerçekleşen cinsel ilişkilerde, kadının orgazm yaşama ihtimalinin erkekler ile girdiği ilişkilere oranla çok daha yüksek olduğunu gösterdi.

Araştırma, kendilerini heteroseksüel veya lezbiyen olarak tanımlayan, 18 yaş ve üzeri 476 kadının katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Lezbiyen ilişkilerde ise partnerler arasındaki bu fark çok daha azalıyor. Araştırmaya göre, lezbiyenlerin %86’sı girdikleri cinsel ilişkilerde düzenli olarak orgazm olduklarını belirtiyor.

Araştırmada, lezbiyen ilişkilerde klitoris stimülasyonun, heteroseksüel ilişkilere oranla, daha fazla gerçekleştiği ve orgazmı kolaylaştırdığı belirtildi.

Araştırma aynı zamanda kadınların erkekler ile girdikleri cinsel ilişkilerde orgazm beklentisinin, kadınlar ile girdikleri cinsel ilişkilere oranla, çok daha düşük olduğunu gösterdi. Lezbiyen ilişkilerde kadınların orgazm beklentisi daha yüksek olduğu için, kadınlar ilişki esnasında kendi orgazmlarını daha ön plana koyuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.