fbpx   .  

Araştırma: LGBTİ+’lar Arasında En Çok Genç Lezbiyenler Evlerinde Gerginlik Hissediyor

Yeni bir bağımsız araştırmaya göre, genç lezbiyenler LGBTİ+ topluluğunda evde gerginlik yaşama olasılığı en yüksek olanlar. 

Çalışma, Aralık 2020’den Ocak 2021’e kadar 375 okul ve kolejde 2.934 ortaokul öğrencisiyle anket yaptı.

 

Kapsayıcı eğitim ve genç kuir öğrencilerin deneyimleri hakkında daha geniş bir raporun parçası olarak, LGBTİ+ gençliği yardım kuruluşu Just Like Us tarafından gerçekleştirildi. 

Araştırma, genç biseksüellerin % 56’sına, transseksüellerin % 55’ine ve eşcinsel erkeklerin % 37’sine kıyasla, her 10 genç lezbiyenden altısının (% 61) haftalık olarak evde gerilimle karşılaştığını ortaya koydu. 

 

Genç LGBTİ+ların % 54’ü, LGBTİ+ olmayan gençlerin % 34’üne karşılık, evin genellikle gerginlikle dolu olduğunu söyledi.

Çalışma ayrıca, koronavirüs salgını başladığından beri genç lezbiyenlerin LGBTİ+ şemsiyesi altındaki diğer insanlara kıyasla, yakınlarından kaynaklanan yalnızlık ve izolasyon hislerini yaşama olasılığının daha yüksek olduğunu gösterdi. 

Her 10 genç lezbiyenden neredeyse dokuzu (% 87) bu şekilde hissettiğini söylerken eşcinsel erkeklerin % 46’sı, biseksüellerin % 54’ü, transseksüel gençlerin %52’si ve her 10 kişiden altısı (% 60) bunu günlük olarak hissettiğini kabul etti.

Endişe verici bir şekilde, genç lezbiyenlerin% 78’i, zihinsel sağlıklarının karantina nedeniyle kötüleştiğini söyledi.

Siyah olan LGBTİ+ gençlerinin de evde gerilimle karşılaşma olasılıkları daha yüksek. Siyah LGBTİ+ öğrencilerinin% 58’i, beyaz LGBTİ+ gençlerin % 54’üne kıyasla evlerinde haftalık bazda daha fazla gerginlik olduğunu söyledi. 

Just Like Us’un İcra Kurulu Başkanı Dominic Arnall, Okul Çeşitliliği Haftası’na katılmak için kaydolarak, okullardan lezbiyen öğrencilere desteklerini göstermelerini istedi. 

Arnall, “Genç lezbiyenlerin evlerinde orantısız bir şekilde gerilimle karşı karşıya olduklarını görmek gerçekten endişe verici ve LGBTİ+ gençlerin okullarından ne kadar olumlu mesajlara ihtiyaç duyduklarını vurguluyor,” diyor Arnall. 

“Just Like Us’un bağımsız araştırmasından zaten biliyoruz ki, genç lezbiyenlerin % 87’si yalnız hissediyor ve% 78’i karantina nedeniyle akıl sağlıklarının kötüleştiğini söylüyor.

“Bununla mücadeleye yardımcı olmak için, okulların öğrencilerini desteklemesini gerçekten kolaylaştırmak istiyoruz, bu nedenle Okul Çeşitliliği Haftası’na katılmak için kaydolarak tüm okulların ücretsiz olarak erişebileceği yeni bir çevrimiçi öğretim kaynakları araç setini başlattık.” 

Just Like Us 21-25 Haziran tarihleri ​​arasında Okul Çeşitliliği Haftası düzenliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.