Araştırmacılar: Mastürbasyon Yapmak Koronavirüsünden Korunmamıza Yardımcı Olabilir

 Araştırmacılar: Mastürbasyon Yapmak Koronavirüsünden Korunmamıza Yardımcı Olabilir
Digiqole ad

Mastürbasyon yapmak avuç içlerinizde çirkin kılların büyümesine veya ellerinizin hamile kalmasına neden olmaz, fakat mastürbasyon yapmanın bağışıklık sistemi üzerindeki etkilerini ve prostat kanseri insidansını inceleyen iki çalışmaya göre mastürbasyon yapmak bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve en az bir tür kanseri yenmenize yardımcı olabilir.

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına aldığı için yapılan seyahat kısıtlamaları ve karantinaya alınma durumları için insanlar bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için her türlü fırsatı arar hale geldi. Neyse ki çoğu erkek için mastürbasyon yapmanın bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etki yaratacağı son zamanlarda sosyal medyada dolaşıyor.

Almanya’daki Essen Üniversitesi Kliniği’nin ‘Tıbbi Psikoloji Bölümü’ tarafından 2004 yılında yürütülen çalışması, ‘sağlıklı genç erkeklerde mastürbasyon kaynaklı orgazmın lenfosit dolaşımı ve sitokin üretimi üzerindeki etkilerini’ inceledi. Araştırmacılar, mastürbasyon yaptıktan sonra orgazm olan erkeklerin orgazm olduktan 45 dakika sonra daha yüksek beyaz kan hücrelerine sahip olduğunu keşfetti. Beyaz kan hücreleri, bağışıklık sisteminin hastalıklara ve sisteminizin yabancı istilacılara karşı savunmasında önemli bir bileşenidir.

Yine 2004 yılında yapılan “Boşalma Sıklığı ve Sonrasında Prostat Kanseri Riski” isimli bir araştırma, mastürbasyon yapmanın prostat kanseri riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini buldu. Essen’de yapılan araştırmanın aksine, burada araştırmacılar sadece mastürbasyon değil, aynı zamanda cinsel ilişki ve gece rüyada orgazm olmaktan kaynaklanan tüm orgazm biçimlerini de açıkladı. Araştırmacılar, cesaret verici bulgular elde etti. Ayda 21’den fazla orgazm olan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riskinin yüzde 33 oranında daha az olduğu bulundu. 2016 yılında yayınlanan aynı erkek grubu üzerinde yapılan bir araştırma, ayda 8 ila 12 kez orgazm olan erkeklerde prostat kanserine yakalanma riskinin yüzde 10 oranında azaldığı bulundu.

Son zamanlarda koronavirüs yüzünden yasaklanan seyahatler, spor müsabakaları ve birçok farklı etkinlik, insanları bağışıklık sistemini güçlendirmek için arayışa sokmayı başardı. Bahsedilen çalışmalar, sizi rahatlatmanın yanı sıra aynı zamanda bağışıklık sisteminizi kolayca güçlendirebileceğinizi ve prostat kanserine yakalanma riskinizin azalacağını kanıtlamış oldu.

Her ne kadar araştırmalar kadınların üzerinde yapılmamış olsa da denemekten kimseye zarar gelemez.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

176 Paylaşımlar
Paylaş176
Tweetle
Paylaş
Pin