Nikaragua’da Bulunan Yeni Bir Böcek Türüne Lady Gaga’nın Adı Verildi

 Nikaragua’da Bulunan Yeni Bir Böcek Türüne Lady Gaga’nın Adı Verildi
Digiqole ad

Nikaragua’da bir böceğe adı verilmesinden sonra Lady Gaga, yeni bir ‘Little Monster’ kazandı.

Kaikaia gaga, bir çeşit ağustos böceği türü. Bu tür böcekler, parlak renklerinden ve birbirine has görüntüleriyle bilinmektedir. Ayrıca bitki saplarını titreştirerek birbirlerine “şarkı” söyleme kapasitesine de sahiptirler.

Illinois Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencisi olan Brendan Morris,

“Lady Gaga bir böcek olsaydı, bir tür ağustos böceği olurdu. Çünkü bu böceklerin çılgın boynuzları ve tuhaf moda anlayışları var, daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemiyorlar.”

Morris, bu böcek türüyle diğer ağustos böcekleri arasındaki farkı keşfetti. Bu yüzden yeni ağustos böceği türüne istediği adı vermesiyle onurlandırıldı.

Böceklerin boynuzları önemli ölçülerde değişmektedir. Üniversiteye göre “boğumlu dallar, boynuzlar, meyve mantarları, parlak renkli bayraklar veya ölü bitki yaprakları” şeklinde kamuflaj olabiliyorlar.

Morris, “Aşırıya kaçan şekilleri ve renkleri seviyorum,” dedi. “Ortalama 40 milyon yıllık bir grubun çok fazla şekil çeşitliliğine sahip olabilmesi bana çok çılgınca geliyor,” dedi.

Olgun dişi böceğin numunesi 30 yaşlarında. Böcek, Pasifik kıyısındaki tropikal bir ormanda bulundu. Kaikaia gaga’nın başka bir türü henüz bulunmadı.

Morris, böceğin bulunduğu bölgede daha fazla canlı örneğinin olup olmadığını kontrol etmek için Nikaragua’ya bir gezi planlıyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

64 Paylaşımlar
Paylaş64
Tweetle
Paylaş
Pin