Araştırma Haberler

Araştırmalara Göre, Z Jenerasyonunun Sadece 2/3’ü Heteroseksüel

GMag
Yazar: GMag

En genç kuşağın en hoşgörülü ve en akıcı kuşak olduğu kanıtlanıyor, çünkü eşcinsel çiftler ve çok sayıda cinsel kimliğe yeni medyada bir platform veriliyor ve bilgi giderek daha da erişilebilir hale geliyor.

Ipsos Mori’nin yaptığı bir araştırmaya göre, bugün genç insanların sadece %66’sı heteroseksüel olarak tanımlanıyor ve bu şu ana kadarki en düşük oran.

Sosyal medyanın yükselişi ile birlikte, genç kuşaklar cinsel yönlerini ve cinsel kimliklerini keşfetmek için daha fazla fırsat bulabiliyorlar.

Raporun yazarlarından Hannah Shrimpton Daily Telegraph’a şunları söyledi;

“Özellikle, bu genç nesil, basit bir ikili ve sabit kimlik olarak toplumsal cinsiyetin çok daha fazla sorgulandığı bir zamanda büyüdü ve bu yeni ve cinsiyet, cinsellik ve daha geniş kapsamlı kimlik yönlerini daha geniş şekilde etkileyecektir.”

Shrimpton ayrıca, “günümüzde sosyal teknolojiler aracılığıyla gençlere sunulan yaşam tarzı çeşitliliğine daha fazla maruz kalındığını” söyledi.

Araştırmacılar genç kuşakların “daha ​​açık ve akışkan tutumlardan etkilendiklerini” söylediler.

Ipsos Mori tarafından yayınlanan diğer çalışmalar, Z jenerasyonunun %70’inden fazlasının eşcinsel ilişkilerle sıkıntısı olmadığını göstermekte.

Diğer kuruluşlardan alınan veriler, Ipsos Mori’nin genç kuşakların LGBT olarak tanımlanmasının ya da LGBT topluluğunu kabul etmelerinin daha muhtemel olduğu ve genç kuşakların yüzdesinin zamanla artmaya devam etmesinin daha muhtemel olduğu yönündeki önerisini doğrulamaktadır.

İngiltere’deki Ulusal İstatistik Bürosu tarafından yürütülen en son çalışma, 16-24 yaşındakilerin %2’sinin lezbiyen, gay veya biseksüel olarak tanımlandığını ve bu sayının bugün %4’e yükseldiğini bildirdi.

Ipsos Mori çalışması, genç insanların “eşcinsel” veya “heteroseksüel” etiketini kullanmaları için baskı oluşturduğunu düşünen genç kuşakların, “daha ​​az ikili bir cinsel görüşe” sahip olma olasılığının daha yüksek olduğunu göstermekte.

Yorum Yaz

18 Paylaşımlar
+1
Paylaş18
Tweetle
Paylaş
Pin