Ariana Grande’den ‘LGBT’yi Sömürüyorsun’ Suçlamasına Harika Cevap!

 Ariana Grande’den ‘LGBT’yi Sömürüyorsun’ Suçlamasına Harika Cevap!
Digiqole ad

Ariana Grande önümüzdeki yaz Manchester Pride festivalinde yer alacak.

Grammy ödüllü pop yıldızı, 25 Ağustos’ta sahneye çıkacak ve kendisine Years & Years, Kim Petras gibi isimler de eşlik edecek. 

Grande de bu bilgileri geçtiğimiz Pazartesi doğruladı. 

Bilet fiyatlarının geçtiğimiz yıldan bu yana neredeyse iki katına çıkmış olması ise eleştiri konusu oldu. Bazı kesimler de ‘daha LGBT’ bir isim olmamasından şikayetçi oldu.

Grande her fırsatta LGBT’ye destek veren açıklamalarda bulunmasına rağmen ‘kuir topluluğunu sömürmek’ ile itham edildi. Perşembe günü atılan bir tweet, 85,000’e yakın kişi tarafından beğenildi.

“Bilemiyorum… Ariana Pride etkinliğinde headline olarak çıkıyor ve bildiğimiz kadarıyla kendisi heteroseksüel. Bilet fiyatları iki katına çıkmış. Sömürü kokusu alıyorum…”

Grande ise bu ithamlara Çarşamba günü yayınladığı bir açıklama ile yanıt verdi. Sanatçı, açıklamasında Cher ve Kylie Minogue gibi isimlere atıfta bulundu. 

“Merhaba canım. Bilet fiyatları konusunda hiç bir yetkim yok. Fiyatları Manchester Pride belirliyor. LGBT topluluğu benim için her zaman ayrı bir yere sahiptir ve kariyerim boyunca beni desteklemiştir. LGBT hayranlarım ve dinleyicilerimle olan iletişimim bana mutluluk veriyor.”

“Kimliğimden ve etiketimden bağımsız olarak bu topluluğu desteklemek istiyorum. Ayrıca benim için çok kıymetli bir şehri de ziyaret etmiş olacağım. LGBT’nin temsili oldukça önemli ve sahneyi seve seve kuir sanatçılar ile paylaşırım!”

“Geçtiğimiz yıllarda Pride etkinlikleri heteroseksüeller de dahil olmak üzere, Cher ve Kylie Minogue gibi, her yönelimden büyük isme yer verdi. Bu konularda bizim de yer almaya hakkımız olduğunu düşünüyorum. Eğer yine de sahnede yer almamın yanlış olduğunu düşünüyorsan saygı duyarım. Fakat bu bana yapılan bir teklifti, ben de büyük bir heyecanla ve seve seve kabul ettim.”

“Bir hareketin ya da kitlenin yüzü veya kahramanı olmak gibi bir iddiam yok. Tek isteğim LGBT hayranlarıma yanlarında olduğumu göstermek ve kaliteli bir zaman geçirmelerini sağlamak.”

Billboard yazarlarından Stephen Daw’ın konu hakkındaki yorumu ise şöyle oldu:

“Şöyle bir gerçek var ki, Pride etkinliklerinin LGBT’nin etrafındakilerden ziyade kendisini temsil etmek gibi bir sorumluluğu var. Eğer kendi sanatçılarımızı biz desteklemeyeceksek başka kim destekleyecek?”

“Elbette Grande sıcak bir şekilde karşılanmalı ama olayın ‘getirebildiğin en büyük sanatçıyı getir’ olmadığı da unutulmamalı.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin