fbpx   .  

Artık Bu Ülkede Eşcinsel Olmak Yasak!

Orta Afrika’da yer alan Çad ülkesinin parlamentosu, hem kadın hem de erkek eşcinselliğini suç haline getirmek için, yeni bir ceza kanununu kabul etti.

Dolayısıyla Başkan İdris Deby engellenmediği sürece, pek olası olmayan bir şekilde, eşcinselliği yasal olarak ceza haline getiren ülkelerin sayısı 77’ye çıkacak.

Eşcinselliği yasaklayan bu kanun, ilk olarak 2014’te önerildi, ancak bu sefer ağır bir suç olarak sayılacak, eşcinseller 10 veya 15 yıla kadar hapisle cezalandırılabilecek.

 

Daha önce eşcinsellik yüzünden suçlu bulunmuş, ama cezası ertelenmiş olanlara bile yeniden ceza verilebilecek.

Ve bu cezalandırma sistemi TchadInfos’a göre, polis mahkemesi tarafından veya tam yargılama yerine, bir düzeltme duruşmasında ele alınacak.

Homoseksüellik tüm dinler tarafından kınanır. Çad’ın eski başbakanı Delwa Kassire Coumakoye, ‘Tanrı’nın kendisinin reddettiği şeyleri affetmek zorunda değiliz ‘ dedi.

Coumakoye, ‘Çad’da özellikle başkalarının fikirleriyle yaşadığımız izlenimi edindim. Kendi fikirlerimiz yok! Ancak hükümet için Ceza Kanununun mevcut hükmü, muhafazakar kamuoyu ile azınlıkların korunması konusunda adil bir dengedir’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.