Trans Gençlerin Yardım Çığlıkları Yükseliyor!

 Trans Gençlerin Yardım Çığlıkları Yükseliyor!
Digiqole ad

NSPCC’nin anonim yardım hattı Childline, gençlerden toplumsal cinsiyet konularında günde ortalama sekiz çağrı almakta.

The Guardian, 2015-16’da Childline tarafından kaydedilen en yüksek sayı olan ve 2014-15 yılları arasında alınan çağrıların iki katından fazla (1,299), toplumsal cinsiyet kimliği konusunda danışmanlık ve tavsiye isteyen gençler tarafından 2796 çağrı alındığını bildirdi.

Kurum, bazı gençlerin birden fazla arama yapmış olabileceğini açıkladı, ancak hizmet gizli olduğu için, yeni aramaları tekrar aramalardan ayırmanın hiçbir yolu yok.

Raporlara göre, 12-15 yaş arasındaki çocukların Childline’a, toplumsal cinsiyet konularında çağrı yapma ihtimalleri yüksekti, ancak konu hakkında alınan çağrıların yaş ortalamasının yaklaşık %10’u 11 yaşındaydı.

Habere göre, transseksüellikle ilgili konular İngiltere çapında dikkat çekici hale geliyor. Kurum, trans gençler için, temsilciliği artırmak için çalışmalara başladı. İngiltere’de trans insanlar orantısız bir şekilde, hala ayrımcılıkla uğraşmaya ve tacize maruz kalmaktadırlar.

Çocuk ve Gençlerden Sorumlu Emily Cherry; “Aramalarda neden bu denli büyük bir artış olduğunu açıklığa kavuşturamayacağımızı düşünüyorum. Trans sorunlarıyla ilgili olarak yavaşça, ama daha açık bir şekilde konuşmaya çalışıyoruz “dedi

“Yetişkinlerle geçiş hakkında konuşmaktan büyük miktarda endişe duyuyoruz, onlara verdiğimiz tek şey güven ve ebeveynleriyle konuşacak kelimeleri bulmada yardım etmek” dedi.

Bu yılın başlarında NSPCC, toplumun trans gençliğin ihtiyaçlarını nasıl karşıladığını tartışmak üzere, transfobik gazeteci Sarah Ditum’u davet ettiği için eleştirildikten sonra, tartışmayı iptal etmek zorunda kaldı.

Bu arada Londra Belediye Başkanı Khan, bir trans kadının çalıştığı işyerinde suistimal edilmesinden sonra, TfL istasyonlarında cinsiyete karşı tarafsız duyurular yapılması çağrısında bulundu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin