fbpx   .  

Asya Ülkesindeki LGBT’ler İçin Büyük Değişim Yolda!

Dünya Bankası, Tayland’ın LGBT’leri ekonomik olarak topluma dahil etme açısından dünya lideri olabileceğini gösteren bir rapor yayınladı. Rapora göre Tayland, dünyadaki diğer ülkelere tüm insanlara nasıl fırsat eşitliği sağlanacağı konusunda örnek olabilir.

 

Rapor yayınlandıktan sonra, Tayland Sosyal Gelişim ve Güvenlik Bakanlığı, Taylanda Ulusal İnsan Hakları Komisyonu ve bazı akademik, özel kurumlar ile sivil toplum örgütleri, pazartesi günü raporu konuşmak için bir forumda bir araya geldi.

 

Tayland Ulusal İnsan Hakları Komisyonu’ndan Angkhana Neelapaijit şöyle konuştu:

Bu rapor, LGBT topluluğunun meselelerine daha yakından bakmamıza ve  cinsel yönelimi ne olursa olsun, tüm üretken insanları cesaretlendirerek, Tayland ekonomisinin daha da büyümesine katkıda bulunan herkes tarafından nasıl ele alınabileceğini anlamamıza yardımcı olacaktır.”

Tayland-Malezya bölgesel ortaklığının direktörü Dr. Ulrich Zachau:

“Tayland, LGBT’lerin ekonomisine ve topluma dahil edilmesini ilerletebilir ve bunun dünyada hamisi olabilir. Sadece LGBT’leri dahil ederek Tayland, insanlarının tüm gücünü ve üretken potansiyeline sahip olabilir. LGBT kişileri topluma dahil etmek hem doğru hem de akıllıca bir yol.”

Bu raporla ilgili görüşmelerin sadece başlangıcı ve kamu, özel ve devlet politikalarının nasıl değiştirileceği yönünde ilk konuşmalar olsa da, bu, Asya ülkesindeki LGBT’ler için büyük bir değişim anlamına gelebilir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.