Avlu Dizisinde Trans Bir Kadını Canlandıran Sevda Dalgıç: Karakterimin Hikayesini Bitirdiler!

 Avlu Dizisinde Trans Bir Kadını Canlandıran Sevda Dalgıç: Karakterimin Hikayesini Bitirdiler!
Digiqole ad

Gün geçmiyor ki çok severek ve beğenerek takip edilen Avlu dizisinde bir skandal olmasın. Daha önce Nil Makaracı’nın lezbiyen olduğu gerekçesiyle Avlu dizisinden kovulduğu iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü.

Nil Makaracı

Dizi şimdi ise trans bir karakter (Bade) rolüyle diziye dahil olan Sevda Dalgıç’ın sosyal medyadan yapmış olduğu açıklama ile gündemde.

Dalgıç; sağlık nedenleri yüzünden sete 2 hafta raporlu olarak ara vermek durumunda kaldığını, ama daha sonra diziye bir türlü dahil olamadığını, ve en sonunda da dizideki karakterinin (Bade) hikayesinin bitirildiğini dile getirdi. Oysa Wentworth dizisinden uyarlama olduğu bilinen Avlu’da (Bade) karakterinin hikayesi oldukça büyük (Orjinalinde Socratis Otto’nun canlandırdığı Maxine Conway). Düşünsenize yapım şirketi ve oyuncular dizinin Wentworth uygulaması olduğunu üzerine basa basa söylüyor, ama gelin görün ki dizinin orjinalinde rolü ve hikayesi fazlasıyla olan bir karakterin Türkiye versiyonunda hikayesi bitiriliyor?! ”Nasıl olur yahu”? Diye sorarken buluyorum kendimi. Akıllara gelen tek şey ise dizinin RTÜK ile başının dertte olması, buna bağlı olarak trans bir kadının diziyi daha da zora sokabilecek olacağı gerçeği olabilir.

Fakat bu noktada Dalgıç’a da büyük haksızlık yapıldığını söylememize gerek yok herhalde? Bilmeyenler için; Dalgıç, Bade rolüne tam 6 ay spor salonundan çıkmadan hazırlanmış. Öyle ki, sabah akşam yememiş içmemiş rolüne harıl harıl çalışmış. Ter akıtmış yani. Bir de üzerine rolü için; ”Uzun zamandır beklediğim, oynamak istediğim bir roldü.” Demiş. Daha ne olsun?

Neyse. Doğruları ve işin arka tarafını henüz bilmiyoruz. Kafamızda deli sorular ve hedef tahtasında yine yeniden çok sevdiğimiz Avlu.

Konuyla alakalı Limon yapımdan henüz bir ses yok. Dilerim bunun altında yatan neden RTÜK korkusu değildir.

İşte Sevda Dalgıç’ın yapmış olduğu açıklama:

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

14 Paylaşımlar
Paylaş14
Tweetle
Paylaş
Pin