fbpx   .  

Avustralya Evlilik Eşitliğini Kabul Ederse Düğün Masrafları Sydney’den!

Bir iyi niyet göstergesi olarak kamuya açık düğün mekanları eşcinsel çiftlere ücretsiz olacak.

Geçen ay Sydney’nin Inner West bölgesinin valisi Darcy Byrne, eğer Avustralya evlilik eşitliğini kabul ederse, bölgede gerçekleşecek eşcinsel evliliklerin mekan masraflarını karşılayacağını söyledi.

 

Diğer yetkililer de bunu destekleyerek öneriyi Sydney’nin bütün bölgeleri için yaptılar.

 

Bu teklif önceki hükümetler yüzünden zorluk çeken bir topluluğa iyi niyet göstergesi olarak yapılacak.

Eğer yapılacak olan anketin çoğunluğu evlilik eşitliğine evet dese bile, bunun bir yasaya dönüşmesi için önce parlementodan geçmesi gerekiyor. Ayrıca çiftlerin yemek vb. gibi masrafları kendileri karşılamaları gerekecek.

Bu öneriye karşı çıkanlar, bu iyi niyet göstergesinin heteroseksüel çiftleri dahil etmediği için ayrımcı olduğunu iddia ettiler.

Evlilik eşitliğine karşı olanlar bu olayı anti-LGBT görüşlerini yaymak için kullandılar. Evlilik eşitliğinin eşitlikten çok özel muamele ile alakalı olduğunu iddia ettiler.

Fairfax Media’ya konuşan İşçi Partisi üyesi Linda Scott bunu reddetti ve “Bu ayrımcılıkla savaşmanın kısa bir yolu,” dedi.

Fakat Liberal Parti üyesi Christine Forster buna katılmadı. Eşcinsel bir birey olan Forster, evlilik eşitliği yasası için çok çalışmasına rağmen bu iyi niyet göstergesine hayır oyu verdi.

Forster’ın asıl niyeti kampanyanın hem eşcinsel hem heteroseksüel çiftleri içine dahil edeceği olmasıydı.

Sydney Morning Herald’a, “Bu mücadele yasa önünde eşit olmak için verildi. Kendimiz için eşitlik ararken bunu başkalarından esirgemeyi doğru bulmuyorum,” diye konuştu.

Yine de pek çok eşcinsel çift olur da evlilik eşitliği yasası kabul edilirse diye Sydney Belediyesi’nde toplu nikah kıymaya hazırlanıyor.

Anket sonuçları 15 Kasım’da açıklanacak. Evet oyu çıkarsa hükümet bunu yasalaştırmak için 7 Aralık’ta karar alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.