Editörün Seçtikleri

Ayrıldıktan Sonra Arkadaş Olarak Kalmanın İncelikleri

GMag
Yazar: GMag

Ayrıldıktan sonra arkadaş kalmak beceri isteyen zahmetli bir iş. Özellikle de ayrılma veya mola verme fikri tek bir taraftan gelmişse işler sarpa sarabiliyor. 

Biz de tecrübelerimizden faydalanarak oluşturduğumuz listeyi, değerli okuyucularımızla paylaşmak istedik. İşinize yarar bir şeyler olabilir!

1. Arkadaşlığınıza değer verdiğinizi gösterin

Karşı tarafın arkadaşlığınızın değerli olduğunu bilmesi gerekiyor. Konuştuğunuz zamanlarda diyaloğunuzu seks üstüne kurmak yerine konuyu arkadaşlık ekseninde şekillendirin. 

2. Alanlarına müdahale etmeyin

Ayrılık, ara verme, mola gibi kavramlar kimi insanlar için sindirmesi zor ve olabiliyor. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız, kimsenin üstüne gitmeyin ve tanınması gereken kişisel alanı karşınızdakine tanıyın. 

3. Fazla düşünmeyin

Bu karşı tarafı başta üzebilecek bir öneri biliyoruz, fakat olayları gereğinden fazla düşünmek bazen her şeyin daha kötü gitmesine sebep olabiliyor. İçten ve dürüst olun ve en iyisi için umudunuzu yitirmeyin. Paniğe gerek yok.

4. Tekrar bir birliktelik başlatma gafletine düşmeyin

Özellikle karşı taraf ayrılık veya arkadaş olarak kalma fikrine zor alıştıysa, belinize sahip çıkın ve işleri daha da zorlaştırmayın. Olası bir “yanlışlık” işlerin sarpa sarmasından başka hiç bir amaca hizmet etmeyecek ve herkesin daha çok üzülmesine sebep olacak.

5. Duygularınızı saklamayın

İçten olmak bu işin altın kuralı. Üzüldüler diye geri adım da atmayın. Bazen bitmesi gereken ilişkiler olur ve bitirilir. Bunun almanız gereken bir karar olduğundan eminseniz, arkasında durun.

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin