İzlemeye Değer 8 LGBT Anime

 İzlemeye Değer 8 LGBT Anime
Digiqole ad

Herkesin hayatının bir döneminde rast geldiği animeler, kimileri tarafından ciddiye alınmasa da güçlü mesajlar ve karakterler barındırabiliyor. Sizin için hazırladığımız bu listede, basit vurdulu kırdılı aksiyon animelerinden çok, LGBT dostu hikayeler bulacaksınız. Umuyoruz ilginizi çeker!

1) Neon Genesis Evangelion

NERV adında gizli bir servis için çalışan bir grup genci anlatan anime, Tokyo’da geçiyor. Babası ile arası bozuk olan ve varoluşsal krizlerin içinde boğulan ana karakter Shinj, hikaye boyunca cinselliğini Kaworu Nigasa ile birlikte keşfediyor.

2) Revolutionary Girl Utena

Prenses olmaya karar veren Utena Tenjou, bir yandan öğrencisi olduğu Othori Academy’de Anthy Himemiya ile tanışıyor ve iyi bir ikili oluyorlar. Himemiya, Tenjou’yu kötülüklerden ve art niyetli diğer öğrencilerden koruyor.

3) Sailor Moon

Çocukken izlemiş olduğunuz sansürlü ve dublajlı versiyonu unutun. Sailor Moon’un orjinalinde, Uranus ve Neptün arasındaki ilişki kuzenlik değil, lezbiyen sevgililik.

4) Aoi Hana

Lise öğrencileri Manjoume Fumi ve Okudaira Akira’yı anlatan hikayede, lezbiyen bir karakter olan Fumi, sürekli olarak kötü ilişkiler yaşarken Akira gayet stabil ve standart bir hayat sürüyor.

5) Hourou Musuko

“Kız olmak isteyen bir oğlan” ve “Erkek olmak isteyen bir kız çocuğu” etrafında şekillenen animede ana karakterler Yoshino Takatsuki ve Shuichi Nitori. İkisinin de ergenlik ve büyüme dönemleri ele alınıyor.

6) Sasameki Koto

Sasameki Koto, en yakın arkadaşı Ushio Kazama’ya aşık olan lise öğrencisi Sumika Murasame’yi anlatıyor. Ushio da kızlardan hoşlanıyor fakat Sumika, fiziğinden çekindiği için aşkını itiraf etmekte zorlanıyor.

7) Ouran High School Host Club

LGBT öğelerinin kuvvetli bir şekilde yer aldığı animede, prestijli bir lisede burslu bir ilk sınıf öğrencisi olan Haruhi Fujioka, okuldaki yakışıklı erkeklerin güzel kızlar ile zaman geçirdiği Ouran Host Club’u keşfediyor. Erkek zannedilip kulübe kabul edilse de aslında kadın olan karakterin babası da biseksüel bir drag queen.

8) Antique Bakery

Antique Bakery, bir fırıncı işleten dört erkeğin hikayesini anlatan bir komedi. Yusuke Ono, gay bir karakter ve garsonluk yapan Chikage Kobayakawa ise ona aşık. Keisuke Tachibana dükkanın sahibi, ve Ono da ona aşık.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin