Balenciaga Pride Koleksiyonu’nu Piyasaya Sürüyor

 Balenciaga Pride Koleksiyonu’nu Piyasaya Sürüyor
Digiqole ad

Calvin Klein ilk Pride askı koleksiyonunu piyasaya süreli çok zaman olmadı. Sene 2019’du ve marka sınırlı sayıda 5’li paketli askıları çıkardı. Her biri tek renkliydi ve birlikte Pride bayrağının çeşitli renklerini oluşturuyorlardı.. O zamandan beri, diğer markalar da oyuna dahil oldu. Geçtiğimiz yıl, Versace, Pride koleksiyonunun bir parçası olarak, gökkuşağı kemerli askılarını çıkardı. Şimdi sırada Balenciaga var.

Balenciaga, ilk olarak markanın Sonbahar Öncesi 2021 koleksiyonunda tanıtılan Pride kapsül serisini piyasaya sürüyor. Seçkin mağazalarda ve çevrimiçi olarak mevcut olan mini koleksiyon, beyzbol şapkaları, gömlekler, kapüşonlular, iç çamaşırları, parti bileklikleri ve daha fazlasını içeriyor. Manyetik metal Pride broşu bile var. Ve evet, ayrıca gökkuşağı kemerli bir askı da bulunuyor.

Markanın kreatif direktörü Demna Gvasalia, sonbahar öncesi koleksiyonu piyasaya sürüldüğünde Vogue’a verdiği demeçte, ‘Eşcinselim, onu giyemeyeceğim bir toplumda büyüdüm ve dünyada bugün yapamayacağın yerler var “dedi. Gvasalia, 2019’da yüzlerce kişinin saldırdığı ve bir eşcinsel filmin gösterimini engellemeye çalıştığı bir ülke olan Gürcistan’da büyüdü.

“Homofobiyi aşmak önemli. Ben sokağa çıkıp bağıran biri değilim. Ama yapabileceğim siyasi moda aktivizmi bu.”

Özellikle düşündürücü tasarımlar yerine Gvasalia, ticari koleksiyonlarda olduğu gibi parçaları sadece “gay” yapmayı tercih etti. Koleksiyondan el edilen satışların% 15’i The Trevor Project’e bağışlanacak.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin