Basketbol Yıldızı Eşcinsel Olduğunu Açıkladı: Kendimi Özgür Hissediyorum

 Basketbol Yıldızı Eşcinsel Olduğunu Açıkladı: Kendimi Özgür Hissediyorum
Digiqole ad

Eşcinsel olduğunu açıklayan Arjantinli basketbol yıldızı, beş yıl önce eşcinsel olduğunu açıklasaydı toplumun buna hazır olmayacağını düşündüğünü söyledi. Reuters ile yaptığı röportajda oyuncu, erkeklere ilgi duymaya başladığını hissettiğinde ‘çok kötü zamanlar’ geçirdiğini söyledi.

“Utanç, suçluluk, fazlasıyla kabul edilmeme, ama aynı zamanda biriyle birlikte olma arzusu hissettim,” diyen 31 yaşındaki Vega, “Gerçekten çok korktum fakat korkum beni durduramadı,” dedi.

Sebastián Vega, eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra ‘gerçekten özgür’ hissettiğini de söyledi.

“Kendimi gerçekten özgür hissettim. Omuzlarımda böylesine ağır bir yük olmadan uzun zamandır yaşamamıştım.”

31 yaşındaki basketbolcu aynı zamanda ailesinin kendisinin eşcinsel olduğunu açıklaması durumunda ‘acı çekeceğini’ düşündüğünden endişelendiğini söyledi.

Vega, Arjantin’de hala bir ‘tabu’ olan bu konuya rağmen eşcinsel olduğunu açıklamasının zor olduğunu söyledi.

“Eşcinsel olduğunu söylemek gerçekten çok zor. Değersiz görünmemek için erkeksi olmak zorundasın. Beş ya da altı yıl önce açılsaydım, toplum buna hazırlıklı olur muydu bilemiyorum.” Dedi.

Fakat oyuncu, Arjantin’deki halkın LGBT sorunları hakkında ‘gittikçe daha anlayışlı ve farkında’ olduğunu söyledi.

“Açılmam, işlerin birazcık da olsa iyileşmesinde yardımcı olabilir. Belki gelecekte eşcinsel olduğunu açıklamak çok da büyük bir olay olmayabilir.”

Vega’nın yorumları, sosyal medyada paylaştığı bir yazıda eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra geldi. Yazısında cinselliği ile mücadelesini ve detaylarını anlattı.

Basketbol yıldızı, ülkenin en büyük liglerinden birinde yer alan Gimnasia de Comodoro için oynuyor. Vega, ülkede eşcinsel olduğunu açıklayan ilk profesyonel basketbol oyuncusu oldu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

132 Paylaşımlar
Paylaş132
Tweetle
Paylaş
Pin