fbpx   .  

Victoria’s Secret ‘Sonunda’ Kapsayıcılığa Kucak Açarak Trans ve Büyük Beden Modellerle Çalıştı

Yıllarca eleştirildikten sonra Victoria’s Secret, sonunda bahar kampanyasında trans ve büyük beden mankenlere yer vererek dahil ediciliğe kucak açtı. ‘

2020 Bahar serisinin adını ‘Body by Victoria’ koyan markanın kampanyası, Brezilyalı transseksüel manken Valentina Sampaio ve iki büyük beden manken Candice Huffine ve Solange van Doorn’a yer verilmesiyle bu hafta yayınlandı.

 

 

Kampanya; Barbara Palvin, Jasmine Tookes, Lais Ribeiro ve Romee Strijd’in yanı sıra yirmili yaşlarında olmayan 49 yaşındaki Daniela Pestova ile 31 yaşındaki Joan Smalls’a da yer verdi.

Mankenlerin fotoğrafları, 51 yaşındaki kadın bir fotoğrafçı olan eski podyum yıldızı Helena Christensen tarafından çekildi. Birçok analist, ünlü iç çamaşırı markasının yıllar boyunca satışlarda düşüş yaşamasını dahil edici olmamasına bağlamıştı.

Üst düzey yönetici Ed Razek’in defilede transseksüel bir mankenin bulunmasını ‘sadece bir fantezi’ olarak gördüğünü söylemesi üzerine markanın imajı daha da düşmüştü.

Razek, geçen yıl Victoria’s Secret’ın ilk transseksüel mankeninin işe alınmasından sonra işten ayrıldı. Şimdiyse marka daha çeşitli bir kadro yaratma stratejisine odaklanmış gibi görünüyor.

Fakat bütün dünya koronavirüs salgınıyla boğuştuğu için Victoria’s Secret’ın yeni kampanyasını başlatmak için kötü bir zaman seçtiği söylenebilir.

Kampanya başladıktan birkaç gün sonra Victoria’s Secret, ABD ve Kanada’daki bütün mağazalarını kapatacağını duyurdu. Ardından marka, internet üzerinden satışlarını da durduracağını açıkladı.

Marka, paylaştıkları duyuruda şunları söyledi,

“Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın güvenliği, bir numaralı önceliğimiz olmaya devam ediyor. Durumu yeniden değerlendirmeye devam ettikçe mümkün olan en kısa sürede sizleri yeni güncellemelerden haberdar edeceğiz.”

“Bu süre boyunca sizleri ve ailenizi düşüneceğiz. Yakında kapılarımızı ve sitemizi açmayı dört gözle bekliyoruz. Sağlıcakla kalın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.