“Beirut With Pride” Etkinliği ile, Beyrut’taki Patlamadan Etkilenenler İçin Bağış Toplanacak

 “Beirut With Pride” Etkinliği ile, Beyrut’taki Patlamadan Etkilenenler İçin Bağış Toplanacak
Digiqole ad

Bir grup LGBTİ+ Lübnanlı, Beyrut’taki patlamadan etkilenenler için bağış toplama etkinliği düzenleyecek. 

22 Ağustos Cumartesi günü düzenlenecek olan sosyal mesafeli etkinlik, Whitechapel’de Bell Pub’da yapılacak. Düzenlenen etkinlikte Beyrut’a destek için çeşitli drag gösterileri ve benzeri performanslar yer alacak.

Beirut with Pride etkinliğine internet üzerinden veya yüz yüze katılmak isteyenler, etkinliğe bilet alarak katılabilecek ve böylelikle patlamadan etkilenenler için bağış toplanmasına yardımcı olacak. Koronavirüs sebebiyle mekanın biletleri 40 ile sınırlı olsa da internet üzerinde yapılacak yayında 300’den fazla bilet olacak. 

Etkinlikten elde edilen paranın tamamı, seçilen yerel NGO’lara aktarılacak. Böylelikle patlamadan etkilenen trans ve cinsiyetsiz bireylere yardım sağlanacak.

Londra’da yaşayan eşcinsel göçmen Danny Nasr, bağış etkinliğinin kuruculuğunu ve organizatörlüğünü yapacak.

“Beyrut’ta patlamadan etkilenenlere destek olmak için bir şeyler yapmak istedim. Aynı zamanda Lübnanlılara dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, hem onlarla hem de LGBTİ+ kardeşlerimizle omuz omuza olacağımızı göstermek istedim,” dedi. 

 “Kuir toplumu, gururlu, birbirine destek olan bir geçmişe sahiptir ve bu geleneği devam ettirmek istiyoruz. Topladığımız bağış, krizden etkilenenler için kullanılacak ve çeşitli ihtiyaçlar için harcanacak.”

Bu yüzden Bell Pub’da düzenlenecek etkinliğe isterseniz yüz yüze, isterseniz internet üzerinden katılabilirsiniz. Katılamıyorsanız fakat yine de bağışta bulunmak istiyorsanız kampanyanın GoFundMe sayfasından bağışta bulunabilirsiniz. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

52 Paylaşımlar
Paylaş52
Tweetle
Paylaş
Pin