Bu Belgesele Göre, Her 12 Koyundan 1’i Gay

 Bu Belgesele Göre, Her 12 Koyundan 1’i Gay
Digiqole ad

Channel 4 yapımı bir ‘My Gay Dog and Other Animals’ adlı belgesele göre, her 12 koyundan biri gay. 6 Haziran Perşembe günü yayınlanan belgeselde hayvanlarda eşcinsellik teması işleniyor. 

Belgeselde ABDli profesör Charles Roselli de yer alıyor. Roselli, hayvancılık endüstrisi için araştırma yapan bir bilim insanı.

“Çiftçiler için eşcinsel bir koç, bir işe yaramıyor. Para kaybından başka bir anlam ifade etmiyor.”

Innovis adlı çiftleştirme firmasının CEO’su Dewi Jones, eşcinsel koçların kesimhaneye gönderilmekten başka bir şansının olmadığını belirtiyor. 

“Üretimin devamlılığı için bir koçun birden fazla dişi ile çiftleşebiliyor olması gerekiyor.”

Roselli’nin 2011’de yayınladığı “Koçlarda Eşcinsel Eğilim” başlıklı bir çalışması da bulunuyor. Bu çalışmada Roselli, koyunların cinsel yönelimini etkileyebilecek faktörleri inceliyor.

Fakat kimileri, koyunların cinsel yönelime sahip olup olmadığı konusunda şüpheci yaklaşıyor. 

Ulusal Koyun Birliği yetkililerinden Phil Stocker, bunların başında geliyor. Bir iddiaya göre de, koyunlardaki eşcinselliğin çiftleşme mevsimine göre değiştiği.

Hayvanlarda eşcinsellik, yeni bir fenomen değil. Dünya üzerinde 450 farklı türün eşcinsel üyeler barındırdığı biliniyor. 

Özellikle 2014 yılında, İrlandalı gay boğa Benjy’i kesimden kurtarmak için dünya çapında bir kampanya düzenlenmiş ve konu daha da yankı uyandırmıştı.

Ünlü çizgi dizi The Simpsons’un yaratıcılarından Sam Simon kampanyaya 5,000 euro bağışta bulunmuştu. Simon, bazı LGBT çevrelerince bu parayı bir LGBT organizasyonuna bağışlamak yerine bir boğayı kurtarmak için harcaması nedeniyle eleştiri almıştı. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

77 Paylaşımlar
Paylaş77
Tweetle
Paylaş
Pin