.  

İzleyin: Büyükannesi İle Yaşayan Trans Bir Kızın Hikayesini Anlatan: For Nonna Anna

Luis De Filippis imzalı kısa film ‘For Nonna Anna’ büyükannesi ile birlikte yaşayan 13 yaşındaki İtalyan bir trans kızın hikayesini anlatıyor.

Genç kızın günleri, büyükannesi tarafından kabul edilmediğini düşünerek geçse de zaman içinde durumun tam tersi olduğunu anlıyor.

 

De Filippis: “Büyürken vaktimin önemli bir kısmını büyükannem ile birlikte geçirdim ve bana asla kendimi olduğum kişi olduğum için kötü hissettirmedi.”

“Dönüşüm sürecine girdiğimi söylediğimde, ‘Yüca İsa herkesi sever.’ Yanıtını vermişti.”

Filmde, genç trans Chris ile yaşlı ninesi Anna’nın hikayesi anlatılıyor. De Filippis, filmde bir nine ile torunu arasındaki sevginin en saf hallerinden birini anlatmaya çalıştığını belirtiyor.

 

Özellikle kısa film severler arasında önemli bir konuma sahip olan video platformu Vimeo, filmi haftanın kısa filmi seçti.

De Filippis: “Eksik anlatılan hikayeleri anlatmak istiyorum. Bugüne kadar trans karakterlerin vücudu yeterince erotikleştirildi, objeleştirildi… Ben transların sadece ‘insan’ olduğu hikayeleri anlatmak istiyorum. Büyürken göremediğim hikayeleri…”

Trans yönetmen, artan trans ve kuir film yapımcısı sayısının kendisine umut verdiğini belirtiyor.

“Daha iyi temsil edilmek konusu her zaman konuşuluyor. Bunu sağlamanın en iyi yolu farklı seslerin anlatacağı farklı şeyler. Tek bir hikaye tüm transları anlatamaz. Dolayısıyla artan kuir ve trans film yapımcıları bana umut veriyor.”

“Eskiye göre çok daha iyi bir konumdayız ve varabileceğimiz noktayı düşünmek heyecan verici. Farklıyız, güzeliz ve cesuruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.