Bu İğrenç Posterler Avustralya’da Evlilik ‘Tartışması’nın Parçası Olarak Boy Gösteriyor

 Bu İğrenç Posterler Avustralya’da Evlilik ‘Tartışması’nın Parçası Olarak Boy Gösteriyor
Digiqole ad

Tahmin edildiği üzere Avustralya’nın zaten bilinen şeyleri, yani vatandaşların çoğunluğunun evlilik eşitliğinden yana olduğunu öğrenmek için para harcama kararı halk arasında düşmanlığın yayılmasına neden oldu.

Hafta sonu boyunca Melbourne’de eşcinsellik karşıtı posterler hızla yayılmaya başladı ki bu posterler gerçekten dehşet verici.

%CODE1%

Tweet: Melbourne, Heffernan yolunda buna rastladım. Bu ne biçim bir birlik hareketi böyle @TurnbullMalcolm @cityofmelbourne @AdamBandt @VicGovAu @abcnews

Bu rencide edici posterlerden biri, Katolik bir rahip tarafından yapılmış kirli çamaşırları tamamen açığa çıkaran bir ‘çalışma’yı referans alarak, eşcinsel ebeveynler tarafından büyütülen çocukların taciz, depresyon ve obeziteden mustarip olduklarını iddia ediyor. Bu çok yanlış.

Hükümetin Avustralya Aile Araştırmaları Enstitüsü’nün internet sitesindeki notlarda “Araştırma sonuçlarına göre eşcinsel ebeveynler tarafından büyütülen çocuklar duygusal, sosyal ve eğitimsel konularda en az diğer çocuklar kadar sağlıklılar.” yazıyor.

Çocuklara zararlı olan ne mi? Bunun gibi posterlerle yansıtılan yobazlık.

Avustralya Aile Araştırmaları Enstitüsünün notları “Eşcinsel ebeveynler tarafından yetiştirilen çocuklar toplumsal baskı yüzünden olumsuz olarak etkilenebiliyorlar.” diye devam ediyor.

Bunlara benzer iki posterin daha bulunduğu Gay Star News tarafından bildirildi. Birinde gökkuşağı renklerinde bir tehlikeli madde sembolü, diğerindeyse, eşcinsel insanlarla ilgili en eski ve en tehlikeli mitlerden biri olan çocuk istismarı hakkındaki uydurma istatistiklerle birlikte sus pus olmuş başka bir çocuk görünüyor.

Brisbane’de Neo-Nazi bir grup tarafından yapıldığı anlaşılan başka posterler daha keşfedildi.

%CODE2%

Tweet: Görünüşe bakılırsa ‘Hayır’ kampanyası gerçek nazilere destek çıkıyor.

Sendika başkanı Bill Shorten, Başbakan Malcolm Turnbull’un anketi durdurma kararını eleştirdi ve postler hakkında Facebook üzerinden yorumda bulundu, posterlerin ‘iğrenç’ olduğunu ve insanları tepki olarak ‘ezici bir evet oyu’ çıkacağını sağlama almaya ittiğini söyledi.

%CODE3%

Bill Shorten Facebook paylaşımı:

”Bir gecede, evlilik eşitliğine karşı çıkan iğrenç posterler türemeye başladı. Bunları kesinlikle kınıyorum ve Malcolm Turnbull’u da aynısını yapmaya teşvik ediyorum.

Sendika bu ankete karşı çıkmıştı çünkü tam da bunun gibi yaralayıcı eylemlerin ortaya çıkacağından korkmuştuk. Bu zırvalık ‘tartışma’ falan değil, bu tacizdir. Avustralyalı LGBT bireylerin böyle bir şeye katlanmak zorunda kalmalarından büyük üzüntü duyuyorum.

Haydi buna tepki olarak ezici bir ’Evet’ oyu çıkacağını mümkün kılalım.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Paylaşımlar
Paylaş19
Tweetle
Paylaş
Pin