Beş İngilizden Biri Eşcinsel Düğünlerine Katılmak İstemiyor!

 Beş İngilizden Biri Eşcinsel Düğünlerine Katılmak İstemiyor!
Digiqole ad

İngiltere’de yapılan yeni bir araştırma, kamuoyunun aynı cinsiyetteki evliliklerle ilgili görüşlerine ilişkin şok edici istatistikleri ortaya çıkardı.

5e8aab83-4655-4b39-905c-b1a3f12282ab

Emerald Life’ın yayınladığı yeni verilere göre, beş kişiden biri, gay çiftlerin düğün davetini reddediyor.

İngiltere’de beş (% 21) kişiden biri, eşcinsel düğünlerine katılmayı reddediyor veya bu konuda emin değiller. Bir diğer (% 11) katılımcılar, bu davetten tedirginlik duyacaklarını itiraf etti.

Aynı cinsiyetten evlilikler, temmuz 2013’te İngiltere Parlamentosu tarafından kabul edildi ve yasallaştırma, İngiltere çapında 13 mart 2014’te yürürlüğe girdi.

Sonuçlar ilk bakışta çok tehlikeli görünse de, eşcinsel evliliğe verilen desteğin, yaşlanan nüfusla beraber kan kaybettiği düşünülüyor. 

Araştırmada, 65 yaş üstü kişilerin yalnızca yarısı (% 50), aynı rahatsızlığı hissetmeden eşcinsel çiftlerin düğünlerine katılabileceklerini söyledi.

Emerald Life CEO’su Heidi McCormack, ”Araştırmalarımız gösteriyor ki, evlilik eşitliği yasası LGBT topluluğunda pozitif bir etki yaratırken, hatırı sayılır sayıda İngiliz’in görüşlerinde de az da olsa etkili oldu.”

”Bunlar ülkenin her yerindeki nişanlıların ve yakında dünya evine girmeyi heyecanla bekleyenlerin aileleri. neyse ki genç nesiller daha da ilerici ve bu da, eşitlik mücadelesinin sonuç verdiğini gösteriyor.”

Bazı insanlar hala eşcinsel evlilik fikrini sevmiyor olabilir, ama bu LGBT topluluğun yasa değişiminden yararlanmasını durduramaz. Ulusal İstatistik Bürosu tarafından açıklanan yeni rakamlar, yaklaşık 5.000 eşcinsel evliliğin gerçekleştiği yönünde.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin