Beyoncé’den LGBT’lere Mesaj: Siz Kuirliğinizle ve Mücadelenizle Güzelsiniz

 Beyoncé’den LGBT’lere Mesaj: Siz Kuirliğinizle ve Mücadelenizle Güzelsiniz
Digiqole ad

Beyoncé, YouTube’un Class of 2020 serisindeki konuşmasında, mezunlara kendileri olmaları için mesaj verdi.

“Eğer ‘diğer’ diye adlandırılan ve sahneye geçmesine izin verilmeyen bir grubun üyesiyseniz, kendi sahnenizi inşa edin, kendinizi gösterin. Siz, kuirliğinizle, siyahiliğinizle, tutkunuzla, anlayışınızla, sizden farklı olan insanlar için verdiğiniz mücadelenizle güzelsiniz.”

Beyoncé’nin on dakikalık canlı yayınındaki konuşması “Dear Class of 2020,” başlığıyla yayınlandı. Dear Class of 2020 isimli sanal mezuniyet, 8 milyondan fazla izlenme aldı. Ayrıca sanal mezuniyette Lady Gaga, Taylor Swift, Stephen Colbert ve Malala Yousafzai gibi isimler de yer aldı; BTS ve Mariah Carey ise performans sergiledi.

Beyoncé, korona virüs sebebiyle kendini karantinaya alan öğrencileri kutladı ve #BlackLivesMatter hareketine bağlılığını belirtti.

“Başardınız. Küresel bir krizin, ırkçı bir salgının ve sebepsiz yere savunmasız bir siyahinin öldürüldüğü olayların arasında başardınız.”

Beyoncé, konuşmasında ırkçılığa kurban giden George Floyd, Breonna Taylor ve Ahmaud Arbery’e de atıfta bulundu. Eğlence sektöründe sırf siyahi bir kadın olduğu için yaşadığı olumsuz tecrübelerden bahsetti.

“Siyahi kadınlara masada yer verilmiyordu, ben de kendi masamı inşa ettim.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

64 Paylaşımlar
Paylaş64
Tweetle
Paylaş
Pin