fbpx   .  

Bi Pride 2020, Dijital Ortamda Yapılacak

Bi Pride 2020, korona virüs sebebiyle bu sene dijital ortamda yapılacak.

Bu hafta hayır kurumu ‘Bi-Fi’, bu yıl gerçekleşecek Bi Pride etkinliğinin detaylarını paylaştı.

 

 

Etkinlik, 20 Haziran Cumartesi günü saat akşam 5 ve 9 arasında gerçekleşecek. Etkinliğin canlı yayını Twitch üzerinden yapılacak ve canlı yayınlarda zihinsel sağlık, evde yaratıcı olmak ve biseksüellikle ilgili konular tartışılacak.

Etkinlikte drag queenler, komedyenler ve sanatçılar yer alacak. Fakat hangi aktivistlerin ve sanatçıların etkinlikte bulunacağı ileriki tarihlerde açıklanacak. Bi-Fi Festival, canlı DJ performansıyla da sonlanacak.

Bi Pride UK Başkanı Abigail Kay, etkinlik hakkında şunları söyledi;

“Korona virüs sebebiyle birçok etkinlik iptal edildiğinde yıkıldık. Buna rağmen emeklerimizin ve tutkumuzun boşa gitmemesi için kararlı davrandık.”

“Bu süreç boyunca sosyal mesafe kuralları sebebiyle insanlar yalnız hissedebilir. Bu hisler, biseksüel bireylere hiç de yabancı değil. Biseksüel topluluğu şu anda sanal Pride ortamlarına her şeyden daha çok ihtiyaç duyar hale gelmiştir.”

“Hep birlikte eğleneceğiz, bir şeyler öğreneceğiz ve beraber olacağız.”

Etkinliklerin başında yer alan Laure Cotter ise; 

“Etkinliğin sanal ortamda gerçekleşecek olması hiçbir şeyi kısa tutacağımız anlamına gelmiyor. Geçen sene yapılan etkinliklerin hepsi yapılacak. Etkinlikte baş döndürücü performanslar, aktivistler ve biseksüeller bu sene de hiçbir şey kaybetmeden yer alacak!” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.