Nike Yeni Pride Koleksiyonu İle Bir Kez Daha “Eşitlik” Diyor

 Nike Yeni Pride Koleksiyonu İle Bir Kez Daha “Eşitlik” Diyor
Digiqole ad

Nike 2020 pride koleksiyonu için üç ayakkabı modelini piyasaya sürerek, “bütün atletlerin eşitliği takip etmesini” kutlayacak.

Bu seneki spor ayakkabılar arasında Nike Air Force 1, Nike Air Max 2090 ve Nike Air Deschutz modelleri yer alıyor.

Ünlü marka, koleksiyonda yer alan ayakkabıların her birinin farklı bir hikayesi olduğunu belirtti. Air Max 2090, belirsiz zamanlarda birleşmeyi kutluyor. The Air Force 1 “performans sanatının bir yansıması olarak” yaratıldı. ACG Air Deschutz ise sporun herkes için farklı anlamlara gelebileceğini gösteriyor.

Nike’ın cinsiyet ayrımı yapmadan ürettiği 2020 BeTrue isimli Pride koleksiyonundaki ayakkabılar, 19 Haziran tarihinden itibaren dünya çapında satılmaya başlayacak. The Air Max 2090’un fiyatı 150$, Air Force’in 120$, ACG Air Deschutz’un 90$ olacak.

Bu ayakkabılara ek olarak Nike, BeTrue koleksiyonu için tişört, şort ve güneş gözlükleri de piyasaya sürecek. Bu ürünlerin fiyatları 10$ ve 169$ arasında değişecek.

Koleksiyonun piyasaya sürülmesinin yanı sıra Nike, 20 yerel kar amacı gütmeyen LGBT organizasyonuna yardım edeceğini söyledi. Şirket aynı zamanda geçtiğimiz yıl birçok LGBT organizasyonuna da bağışta bulunmuştu. Bu organizasyonlar arasında LGBT Center of Los Angeles, Portland Frontrunners, GLBT Historical Society Museum, Campus Pride ve You Can Play bulunuyordu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

39 Paylaşımlar
Paylaş39
Tweetle
Paylaş
Pin