fbpx   .  

Billie Eilish Evsiz LGBTİ+ Gençlere Yemek Dağıttı

Geçtiğimiz Çarşamba günü Los Angeles, California’da, tamamen siyah giyen şarkıcı Billie Eilish, gününü evsiz gençlere vegan hamburger dağıtarak geçirdi.

Eilish’in annesi Maggie Baird tarafından kurulan bir COVID yardım programı olan Support + Feed’in birinci yıl dönümü için Billie’ye, vegan fast-food kamyonundan yemek dağıtmak üzere diğer vegan yıldızlar Joaquin Phoenix ve Rooney Mara katıldı.

VegNews’in bildirdiğine göre hem Baird hem de Eilish’in babası Patrick O’Connell’in katıldığı üçlü, bir yemek gezisinin bir parçası olarak 31 Mart’ta Monty’s Good Burgers dağıttı. 

 

2014’ten beri vegan olan Eilish, vegan blog yazarı Johnathan “Jae” Ramos tarafından yüklenen bir videoda “Doğum günün kutlu olsun anne!” dedi. 

“Support and Feed’in birinci yılı için tebrikler!”

Şarkıcı, ‘Seni çok seviyorum, dünyadaki en iyi arkadaşımsın,” diye ekledi. 

My Friend’s Place, web sitesine göre yiyecek gezileri düzenleyerek ve çeşitli sağlık ve eğitim programları sunarak Los Angeles bölgesinde yaşları 12 ile 25 arasında değişen yaklaşık 1.200 eşcinsel evsiz genci desteklemeye yardımcı oluyor. 

Support + Feed, en çok etkilenen ilk müdahale ekiplerine ve pandeminin ekonomik çöküşünün yanı sıra bir savaş iklimi felaketine yakalananlara yardım etmek için yerel tesis tabanlı restoranlarla birlikte çalışıyor.

Baird bir Instagram gönderisinde “Birkaç aylık çaba olarak hayal ettiğimiz şey, pek çokları için tam zamanlı bir gönüllülük yılı oldu ve şimdi, bu besleyici, lezzetli yiyeceği almanın insanlar için yarattığı etkiyi gördük. Sunduğumuz yemeğin iklim değişikliği üzerinde olumlu bir etkisi var, biz her zamankinden daha adanmışız,’ dedi. 

Ayrıca Mara ve Phoenix’e katıldıkları için ve “harika bir ortak oldukları” için Monty’s Good Burger’e minnettarlığını ifade etti.

Mara ve Phoenix, Variety’ye yaptıkları açıklamada, “Çoğu insanın kendi sağlığı ve güvenliği konusunda endişelendiği bir zamanda, Maggie hayal kurdu ve ona en çok ihtiyaç duyan insanlara besleyici yiyecekler sağlamak için bir plan uyguladı” dediler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.