Bir Araştırma, Koronavirüse Rağmen Ne Kadar LGBT’nin Randevulaşıp Sosyalleşeceğini Ortaya Çıkardı

 Bir Araştırma, Koronavirüse Rağmen Ne Kadar LGBT’nin Randevulaşıp Sosyalleşeceğini Ortaya Çıkardı
Digiqole ad

Çoğu LGBT koronavirüs salgınını ciddiye alsa da bazıları bu salgın esnasında randevulaşmaktan vazgeçmek istemiyor gibi görünüyor.

İngiltere’de yapılan bir anket, LGBT’lerin koronavirüse rağmen ne kadar randevulaşıp cinsel ilişkiye girdiğini ortaya çıkardı. Anket, LGBT’lerin %57’sinin koronavirüs salgınının bir sonucu olarak hayatlarının altı ay içinde daha kötü olacağını düşündüğünü de ortaya çıkardı. Birçok kişi bu konu hakkında endişeleniyor.

Ankete katılan her 10 kişiden 9’u, koronavirüsün sağlıklarına bir tehdit olduğuna inanıyor. Bu oran 18 yaşının altındaki katılımcılarda daha az görülüyor. Ancak bu kitlenin sadece %88’i koronavirüsün sağlıklarına karşı bir tehdit yarattığına katılıyor. Tehdit olarak görme durumu, %95 oranla en çok 65 yaş ve üzeri katılımcılarda görülüyor.

Randevular, cinsel ilişki amacıyla yapılan buluşmalar, spor salonları ve Pride etkinlikleri, araştırmada büyük bir yer aldı. Katılımcılara kendilerini ve başkalarını korumak için hayatlarını nasıl değiştirdikleri soruldu. Anket, Queer Voices Heard araştırmacıları tarafından 13 ile 20 Mart tarihleri arasında yürütüldü. Fakat İngiltere hükümeti bu tarihten sonra spor salonlarını, barları, kulüpleri ve gereksiz alışveriş yerlerini kapatmadan önce katılımcıların %68’i, salgın sürecinde mekanlara gitmeye devam edeceğini söyledi. Katılımcıların neredeyse üçte ikisi ise spor salonlarına gitmeye devam edeceklerini belirtti.

Anket, katılımcıların %28’inin salgına rağmen randevulaşmaya devam edeceğini ve %24’ünün LGBT etkinliklerine katılacağını ortaya çıkardı. Katılımcıların %16’sı ise cinsel ilişkiye gireceğini söyledi.

Fakat Pride etkinliklerinin genellikle ya iptal edilip ya da ertelenmesi, katılımcıların %75’i tarafından doğru bir karar olarak görüldü. Katılımcıların %7’si ise bu kararlara karşı çıktı.

1 Comment

    Avatar
  • Selamlar arkadaşlar
    Zaman zaman taşkınlıklar olsada artık turkiyede bazı şeylerin farkına varması lgbt ve insanlık acısından güzel bir duygu,
    kendimizi güzel ve sabırlı şekilde ifade ettiğimizde bazı seylerin seyrini degstirdigiizi on yargıların kırıldığı sabrın meyvelerini verdiğini görüyoruz tabi bu asamalara kadar bir çoğumuz daha büyük şiddete hakaretlere maruz kaldık bizler birlik olduğumuz sürece kendi içinmizde bizi koparamazlar bizler herzaman vardık hepte var olacağız sevgiler gökkuşağı çocukları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

45 Paylaşımlar
Paylaş45
Tweetle
Paylaş
Pin