Bir Erkek, İki Partnerine HIV Bulaştırdığı İçin 7 Yıl Hapisle Cezalandırıldı

 Bir Erkek, İki Partnerine HIV Bulaştırdığı İçin 7 Yıl Hapisle Cezalandırıldı
Digiqole ad

Bugün bir erkek, HIV enfeksiyonunu iki erkek cinsel partnerine pervasız bir şekilde aktardığı için yedi yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Nottingham’dan Antonio Reyes-Minana, iki kurban için ciddi bedensel zarar verme suçundan yargılanmıştı.

Reyes, 2010 yılında HIV pozitif olduğunu öğrendi, ancak HIV sözleşmesi yapma şansına rağmen, HIV durumundan bahsetmeden iki erkekle korunmasız bir şekilde seks yapmaya devam etti.

Reyes-Minana, jüri tarafından Nottingham Crown Mahkemesinde mahkum edildi ve bugün, her kurban için üç buçuk yıl hapis cezası ile cezalandırıldı ve cezalar ard arda yayınlandı.

Crown Prosecution Service’ten James Allen şunları söyledi;

“Antonio Reyes-Minana, HIV durumunu bir eşten sakladı ve diğerine yalan söyledi. Kurbanlarla olan ilişkilerinin doğası hakkında yalan söyledi ve iddialarının kendisine karşı düzenlenen bir komplonun parçası olduğunu ima ederek, üçüncü bir tarafı kendilerine bulaştırdığından suçlamaya çalıştı. Bununla birlikte, bilimsel deliller, Reyes-Minana’nın kurbanlara bulaştırdığını destekledi. Üstelik bunlar tek gecelik ilişkiler değildi. Mahkum, kurbanları devamlı olarak bu virüse maruz bıraktı. Yapılan şey kesinlikle suçtur.”

Öneriler

2 Comments

    Avatar
  • “Her bir kurban için üç buçuk yıl..”

    Diliniz çok sakıncalı. Ne kurbanı neye kurban ?

      GMag
    • Merhaba, konu burada HIV değil, en azından ‘kurban’ olma kısmı sadece HIV ile alakalı değil, ortada kasten yapılan, kasıtlı bir durum olduğu için ‘kurban’ olmak var. Dikkatli okuyalım, bakmak istediğimiz yerden bakarsak o zaman her yazılan veya söylenilen başka yerlere çekilebilir. Sevgiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin