Moda Sektöründeki 10 Güçlü Olgun Erkek

 Moda Sektöründeki 10 Güçlü Olgun Erkek
Digiqole ad

%CODE1%

1. Mario Testino

Yaşı:62

Ünlülerin fotoğrafçısı Perulu Mario, Kate Moss’dan Cara Delevingne’e, Lady Gaga’ya kadar herkesin fotoğrafını çekti.

Allure, Harper’s Bazaar ve dünya çapında yayınlanan Vogue gibi dergiler için fotoğraf çekimleri yaptı, aynı zamanda Calvin Klein ve Hugo Boss için de çalıştı.

2009 yılında The Telegraph’a verdiği bir röportajda, görüşmeyi gerçekleştiren muhabir şöyle yazmış: ‘Eşcinsel olup olmadığı sorulduğu zaman Testino’nun hoş bir cevabı var, etiketlerden hoşlanmadığını söylüyor (Gucci dışındaki etiketler tabii).’

%CODE2%

2. Tom Ford

Yaşı:55

Tom, Gucci ve Yves Saint Laurent gibi markalarda kreatif direktörlük olarak çalıştı. 2006 yılında kendi markasını yarattı ve büyük başarılara imza attı.

Stil rehberi olmasının yanı sıra Tom çok da beğenilen bir yönetmen. 2009 yılında yönettiği Yalnız Bir Adam filmi ve geçtiğimiz yıl yönettiği Gece Hayvanları filmiyle birçok ödül kazandı. Tom aynı zamanda 69 yaşındaki Richard Buckley ile evli. Çiftin dört yaşında Alexander John adında bir de oğulları var.

%CODE3%

3. Andre Leon Taley

Yaşı:67

Kıdemli American Vogue çalışanı Andre’yi dünyanın dört bir yanında düzenlenen defilelerin ön sıralarında görmek epey mümkün. Andre aynı zamanda moda dünyasında, 2008 yılında First Family programına stil danışmanlığı yapmak ve America’s Next Top Model yarışmasında jürilik yapmak gibi önemli adımlar attı.

Andre ‘eşcinsel’ olarak adlandırılmayı reddetmiş ancak kayıtlara göre ‘fazlasıyla eşcinsel terübeler’yaşadığını da itiraf etmiş.

%CODE4%

4. Aiden Shaw

Yaşı:51

Şu an Aiden Brady olarak tanıdığımız bu adamın müzisyen, yazar ve evet, eşcinsel porno yıldızı gibi birçok kimliği var.

50’li yaşlarında ise Brady artık, gurur duyduğu kır saçlarıyla birlikte son derece tarz sahibi bir model olarak tanınıyor.

Kendisi, sayısız moda etkinliğinde boy göstermiş, moda dergilerinde editörlük yapmış ve Berluti gibi markaların defilelerinde yürümüştür.

%CODE5%

5. Jean-Paul Gaultier

Yaşı:65

 

Madonna’ya o çok ünlü üçgen sutyeni giydiren moda tasarımcısı Gaultier, hazır giyimden özel tasarıma, güzellik ürünlerinden parfümlere kadar yarattığı her şeyle birlikte kendi imparatorluğunu kurdu. Öte yandan 2003 yılından 2010 yılına kadar Hermés markasının kreatif direktörlüğünü yaptı.

Jean-Paul, Luc Besson’ın Beşinci Element filmi ve Pedro Almodovar’ın The Skin I Live in filmi gibi popüler filmlerin de stilistliğini üstlendi.

Erkeklerle olan ilişkilerini hiçbir zaman gizlemeyen Parisli modacı aynı zamanda moda sektörünün en nazik ve ayakları yere basan insanı olarak da biliniyor (Eurotrash’deki halini hatırladınız mı?!) ve bu yüzden kendisini çok seviyoruz.

%CODE6%

6. Michael Kors

Yaşı:57

Micheal Kors’u bir düşünün, sade ve katıksız, yüzde yüz Amerikan tarzı. Kendi adını verdiği markası, üst sınıf lüks ürünleriyle olduğu kadar spor şık ürünleriyle de adını duyurdu.

2011 yılında kocası Lance LePere ile evlendi. Evlilikleriyle ilgili şöyle de bir sözü var: ‘Lance gibi benim için mükemmel ve çok özel olan biriyle, bir plajda yalınayak evlenmek, hayallerimin edebileceğimin de  ötesinde bir şeydi.’

%CODE7%

7. Marc Jacobs

Yaşı:54

Dünyanın en güçlü erkekleri arasındaki yerini istikrarlı bir biçimde koruyan Marc Jacobs kendi markasının başına geçti, aynı zamanda 1997-2014 yılları arasında da Louis Vuitton markasının kreatif direktörlüğünü yaptı.

Bu yakışıklı Amerikalı hakkında denecek üç şey daha var: Victoria Beckham’ın yakın arkadaşı, erkekler için etek ve İskoç eteğini popüler hale getirdi ve Coca-Cola Light için kısa bir süre kreatif direktörlük yaptı!

Jacobs bir röportajında da şöyle dedi: ‘Kendimi bildim bileli resmen eşcinselim.’

%CODE8%

8. Thierry Mugler

Yaşı:68

Şimdi de Fransa’ya, yıllar boyu serbest tasarımcılık yaptıktan sonra 1973 yılında ilk koleksiyonunu tasarlayan moda tasarımcısı ve vücut geliştirmeci Thierry Mugler’ın yanına gidiyoruz.

Mugler’ın tasarımları Beyonce, Lady Gaga, Jennifer Lopez ve Gwen Stefani gibi ünlü isimler tarafından giyildi.

%CODE9%

9 ve 10. Dean ve Dan Caten

Yaşı: 52

İngiltere’de yaşayan Kanada doğumlu ikizler Dean ve Dan, Dsquared2 markasının kurucuları. İkizler bugüne dek Britney Spears, Madonna ve Justin Timberlake gibi birçok ünlü ismi giydirdi. Ayrıca Versace ve Diesel gibi dünyaca ünlü markalar için de ürünler tasarladılar.

2015 yılında Evening Standard gazetesi Dan’in bir erkek arkadaşı olduğunu ancak Dean’in bir erkek arkadaşı olmadığını yazdı. Bunun üzerine Dan şöyle dedi: ‘Dean hala kendine göre birini arıyor, yani onun için şöyle bir ilan yayınlayabilirsiniz: zengin, olgun, yakışıklı bir beyefendi…’

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

41 Paylaşımlar
Paylaş41
Tweetle
Paylaş
Pin