Dünya Haberler

LGBT Bayrağı’na ‘Daha Kapsayıcı’ Bir Alternatif Getiren Tasarımcı Destek Bekliyor

GMag
Yazar: GMag

Oregon’da bir tasarımcı, LGBT bayrağına alternatif bir versiyon geliştirdi ve Kickstarter’da destek kampanyası başlattı.

Daniel Quasar, LGBT bayrağına “ilerici” bir alternatif önerdi. Yeni tasarımda beyaz, pembe, açık mavi, kahverengi ve siyah çizgilerden oluşan bir ok başı bayrağın sol kenarında yer alıyor.

Alternatif bayrağın ana gövdesi, gökkuşağı sembolünün anlamını yitirmemesi için değiştirilmemiş. Quasar’a göre açık mavi, pembe ve beyaz çizgiler transseksüel bayrağını ifade ederken, kahverengi ve siyah çizgiler siyahileri, AIDS ile mücadele edenleri ifade ediyor.

Quasar bu tasarımı yaparken Philadelphia LGBT Ofisi’nde gördüğü bayraktan esinlendiğini söylüyor. İlgili bayrakta diğer komünitelerin insanlarını temsilen kahverengi ve siyah çizgiler bulunurken, Quasar tasarımın iyileştirilmesi gerektiğini, “Bayrağın daha anlamlı olabilmesi için üzerine biraz daha düşünülmesi gerektiğini ve daha iyi tasarlanabileceğini düşündüm.” ifadeleri ile dile getiriyor.

“6 şeritli LGBT bayrağı ile yeni versiyon birbirinden farklı çünkü anlamları farklı.”

Naylon bayrakların üretimi için Kickstarter aracılığı ile 14 bin dolar toplamaya çalışan Quasar, şu ana kadar 3 bin dolara yakın bir bağış topladı. 

1 Yorum

Yorum Yaz

85 Paylaşımlar
+1
Paylaş85
Tweetle
Paylaş
Pin