Biseksüel Erkek Karakterlerin Yer Aldığı ‘8’ Film

 Biseksüel Erkek Karakterlerin Yer Aldığı ‘8’ Film
Digiqole ad

Biseksüel bir erkek karakterini filmlerde görmek pek kolay değil. Listede yer alan 8 biseksüel filmi,  biseksüelliği tam anlamıyla doğru anlatmıyor olabilir, ama yine de önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Sunday Bloody Sunday

movie-1

Sunday Bloody Sunday, 1971’de İngiliz dramasında çığır açtı. Orta yaşlı doktor olan Daniel Hirsh ve 30’larındaki bir kadın olan Alex Greville aynı kişiye, biseksüel Bob Elkin’e aşık oldu. John Shlesingerin önceki film Midnight Cowboy ile Sunday Bloody Sunday’in karakterleri bağlantılı ve gayet başarılıydı.

The Comedian

movie-2Ed karakteri, call-center’da çalışan ve gece otobüsünde bir erkeğe aşık oluyor. Ama onun ilişkisi, sevgilisinin kadın ev arkadaşına aşık olmasıyla karşmaşık bir hal alıyor.

Kinsey

movie-3Alfred Kinsey kesinlikle onun cinsellik kritelerini açıklayabilmek için bazı araştırmalar yaptı. 2004’teki hayat hikayesini anlatan çalışma Kinsey’i çocukluğundan başlayarak gençliğini ve yetişkinliğini anlatıyor.

The Mysteries of Pittsburgh

maxresdefaultthe_mysteries_of_pittsburgh02Bazı sebeplerden ötürü Michael Chabon’ın romanları asla birebir filme uyarlanamadı. The Mysteries of Pittsbrugh filmi, kitabı kadar güzel bir film değil ama filmde 2 biseksüel karakter görmek mümkün.

Love Songs

movie-5

pic002Fransız müzikalı Love Songs, Christophe Honore tarafından yönetildi ve müzikleri Alex Beaupain tarafından yapıldı. Film, herkes aslında biseksüeldir teması taşıyor.

Cabaret

movie-61972 yapımlı Cabaret’te, Michael York biseksüel bir öğretmen ve yazarı canlandırıyor.

Behind the Candelabra

movie-7Steven Soderbergh tarafından 2013’te yönetilen drama, 10 yıldır evli olan Liberace’nin ve biseksüel partneri Scott Thorson’un ilişkisini anlatıyor.

Glue

ac3wdrs451kfz9ii1kw9wsrg0snGlue, 2006 yılında küçük bir kasaba olan Patagonia’da çekildi. Lucas arkadaşı Nacho’yla bir punk grubunda yer almaya başlıyor. Andrea’yla tanıştıklarında, 3 genç sıkıntılı cinsel hayatlarından ve uyuşturucu bağımlılıklarından birlikte kurtulmaya çalışıyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

35 Paylaşımlar
Paylaş35
Tweetle
Paylaş
Pin