fbpx   .  

Neden Biseksüel İnsanlar Cinselliklerini Eşcinsel İnsanlara Göre Daha Çok Saklıyorlar

Stonewall UK’nin Britanya’daki LGBT’lerin iş tecrübelerine yönelik hazırladıkları yeni bir rapora göre biseksüel insanların %38’i iş yerinde açık değil. Bu oran eşcinsel erkeklerde %7 ve lezbiyenlerde ise %4.

Anketi Stonewall için YouGov yönetti ve İngiltere, İskoçya ve Galler’den toplam 5000 LGBT ankete katıldı.

 

 

İş yerinde biseksüel ve eşcinsel insanlar arasındaki fark sert bir gerçek. Gay ve lezbiyenlerin büyük çoğunluğu iş yerinde açıkken, neredeyse her 10 biseksüelden 4’ü açık değil. Daha da detaylandırıldığında biseksüel erkeklerin yarısının (%49) ve biseksüel kadınların üçte birinin (%34) açık olmadığı görülüyor.

Biseksüel aktivist Lewis Oakley:

“LGBT’leri ilgilendiren sorunları tek bir çözüm çözmeyecek.”

Renkli tenli LGBT’lerde de benzer bir istatistik var.

Renkli LGBT’lerin %10’u kimlikleri yüzünden saldırıya uğramış. Bu oran beyaz LGBT işçilerde %3. Ayrıca renkli LGBT’lerin %12’si kimlikleri yüzünden işten çıkarıldı. 

Anket aynı zamanda Britanya’da çalışan LGBT’lerin gerçek hayat hikayelerini de içeriyor. 

“İş yerinde oldukça ‘açık’ bir tavır sergiledikten sonra, hoş karşılanmadığımı görerek biraz azaltmak zorunda kaldım. Açık olmak eğer herhangi bir kariyer ilerlemesini kurban etmeye hazırsam ancak güzel bir şey olabiliyor. Aynı şekilde bir işe başvururken cinsiyetimi/cinsel kimliğimi tamamen saklıyorum. Atanmış cinsiyetimdeymişim gibi kendimi sunuyorum çünkü böyle olmazsa işimi riske atmış olacağımı biliyorum.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.