Hak Ettiği İlgiyi Göremeyen, Kesinlikle İzlenmeye Değer 7 LGBT Filmi

 Hak Ettiği İlgiyi Göremeyen, Kesinlikle İzlenmeye Değer 7 LGBT Filmi

Sao Paulo/ SP – Dezembro, 2014 STILL Longa ‘ Mae So Ha Uma ‘ , de Anna Muylaert Fotos: Aline Arruda *** OBRIGATORIO O USO DE CREDITO EM FOTOS PUBLICADAS NA WEB ou IMPRESSO ***

Digiqole ad

Her eleştirmenlerce takdir gören, ödüllü bir çok LGBT filmi haricinde, hak ettikleri ilgiyi görmeyen LGBT filmler de var. Bağımsız veya uluslararası olsun, bu takdir edilmemiş LGBT filmlerini inceleyin!

1- Eat With Me

David Au’nın en içten gelen filmi, yabancılaşmış bir annesiyle yeniden bağlantı kurmayı öğrenmesi ve ailesinin restoranını hacizden kurtarması gereken eşcinsel, Çinli bir şef hakkında. Film, çocuğun ebeveynlerinin cinselliğini kabul etmeyi öğrenen bir ebeveynin gerçekçi bir tasvirini göstermekle kalmıyor, aynı zamanda yakınlık korkusuyla yüzleşmeyi ve yemek pişirmeyi geliştirmeyi öğrenen bir aşçının hikayesini de anlatıyor.

2- Pariah

Dee Rees tarafından yönetilen Pariah, muhafazakâr annesinin kontrolü altında olmasına rağmen kimliğini lezbiyen olarak keşfetmeyi ve kucaklamayı öğrenen Alike adlı genç bir kız hakkında dokunaklı bir film. 

3- Appropriate Behavior

Desiree Akhavan tarafından yapılan bu romantik komedi, diğer romantik komedilerin aksine, bir ayrılıktan sonra hayatını bir araya getirmeye çalışan biseksüel İran / Amerikalı bir kadının hikayesini anlatıyor.

4- Brother to Brother

Rodney Evans’ın yazıp yönettiği bu film, The Harlem Rönesansı’ndan yaşlı bir siyahi gay yazar ile siyahi gay bir gençle bağ kuruyor. Efsane yazar Bruce Nugent’in hayatından esinlenen Brother to Brother, geçmişle günümüz arasında harika bir köprü oluşturuyor.

5- Don’t Call Me Son

Bu Brezilya yapımı film; cinsiyet kimliğinin araştırılması, onu büyüten kadının gerçek annesi olmadığı gerçeğiyle karmaşıklaşan, kuir bir genç olan Pierre’in hikayesini anlatıyor. Pierre, gerçek biyolojik ailesinin kim olduğunu keşfettiğinde, neye benzemesi gerektiği konusunda beklentilerini karşılamaya çalışıp çalışmayacağını belirlemelidir.

6- They

2017 yılında yayınlanan film, cinsel kimliğini ortaya koyan J adında bir genç hakkında çığır açan bir film.

7- XXY

Bir interseks kişiyle ilgili nadir filmlerden biri olan XXY, Lucia Puenzo’nun yönettiği 2007 yapımı İspanyol filmi. Film, Alex adında bir genç kahramanı ve onun ve ailesinin kimliğiyle nasıl başa çıktığını anlatıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=LY9fLc0ZUJM

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

27 Paylaşımlar
Paylaş27
Tweetle
Paylaş
Pin