fbpx   .  

Biseksüel Kaz Thomas, 30 Yıllık Erkek Partnerinin Yanına Gömülecek

Yeni Zelanda’da iki kuğuyla türler arası aşk üçgeniyle ünlü olan bir kaz, 40 yaşındayken hayata gözlerini yumdu. Thomas, Yeni Zelanda’da Waikanae şehrindeki Waimanu Lagoon’da 30 yıldır yaşıyordu. 

Thomas, hayatının başlarında kendini diğer kazlardan ayırmış ve erkek bir kuğu Henry’yle yakınlaşmıştı. Thomas ve Henry, Henrietta’yla tanıştıklarında 24 yıldır birliktelerdi. Henry’yle Henrietta çiftleştiler ve 6 yıl boyunca düzinelerce bebek kuğuya ebeveyn oldular. Ancak Thomas her zaman yanlarındaydı, onlarla birlikteydi ve 68 kuğu yavrusunun yetiştirilmesine yardım etti.

 

 

Birbirinden ayrılamayan 3 kuş, yerel ünlüler oldu ancak Henry 2009’da 30 yaşındayken öldü. Kazlar ve kuğular genelde ömürleri boyu tek bir kişiyle birlikte yaşarlar ancak Henry ölünce Henrietta daha genç bir kuğuyla birlikte olmak için gitti. Thomas’ın ise kalbi kırıktı ve sık sık Henry için ağlar gibi haykırırken duyuluyordu.

“Henrietta gelene kadar 18 mutlu gay yıl geçirdiler. Henrietta genç bir dişi olduğu için başka bir kuş bulmak için uçtu ama zavallı Tom geride kaldı.”

Thomas sonunda bir dişi kazla kendi yavrularına baba oldu ancak yaşlandıkça zamanla kendisini kör de bırakan katarakt dahil bazi sağlık sorunlarıyla boğuşmaya başladı. Hayvanlara yardım eden bir kurum tarafından onunla ilgilenildi ve yetim bebek kuğulara bakıcılık yaptı. Bakıcıları Tom’un acıyla özleneceğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.