fbpx   .  

Bodrum’da Eşcinsel Yaşam Temalı Resim Sergisi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nden geçen yıl mezun olan Münire Zereyalp, ilk kişisel sergisini açtı. Eşcinsellerin hayatın içinde yer aldığını gösteren tablolarının yer aldığı “Demo” sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

28998539MSKÜ Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu 33 yaşındaki Münire Zereyalp, Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde ilk kişisel sergisini açtı. Sergide tuval üzerine karışık teknikle yaptığı 21 tablosu ve baskı tekniği yaptığı 24 gravür çalışması yer aldı. Zereyalp’in üç yıldır hazırladığı çalışmalarının yer aldığı sergide, eşcinsellerle yaşama dikkat çektiği eserleri beğeni topladı. Sergide Zereyalp’in yurtdışındaki yarışma ve sergilerden ödül alan eserler de yer aldı.

28998540Eşcinsellik konusu üzerine kapsamlı bir araştırma yaptığını belirten Zereyalp,”Eşcinseller yaşamımızın her yerinde varlar. İlk bakışta onları yadırgıyoruz ya da tercihlerinden dolayı sorguluyoruz. Ama onlarla aynı tuvaleti kullanıyoruz, aynı binada oturuyoruz, aynı inancı paylaşıyoruz, otobüste aynı askılara tutunuyoruz. Bunun gibi örnekleri çoğaltmak mümkündür. Kabullenilmesi ve sorgulanmamaları gerektiğine inanıyorum. Hayatı paylaşarak yaşıyoruz” dedi. Serginin 29 Nisan’a kadar ziyaret edilebileceği kaydedildi.

 

Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.